DIY sůl do koupele – Jak si vyrobit – Návod

3

Pamatujete si, jak jsem byla na eventu s elnino.cz? Mohly jsme si tam vyrobit vlastní koupelovou sůl a tomu jsem neodolala, protože dlouhé koupele od té doby, co máme vanu úplně zbožňuji a navíc ráda vyrábím všechno možné. A protože už jsem sůl vyzkoušela a byla naprosto skvělá, rozhodla jsem se, že Vám ukážu, jak si takovou koupelovou sůl snadno vyrobit doma.

Na sůl do koupele budete potřebovat:

  • hrubozrnnou a jemnou sůl z Mrtvého moře
  • esenciální koupelové oleje
  • olivový olej
  • mýdlové hobliny (ty si snadno můžete vyrobit sami z klasického mýdla a struhadla)
  • hnědý přírodní cukr
  • nádobu s uzávěrem nebo pytlík (doporučuji ty z Nanu Nana, mají je za pár korun)
  • můžete použít i potravinářské barvivo (které nám zbylo třeba z pečení makrónek)

A nezapomeňte na Vaši fantazii. Nemusíte využít všechny ingredience a naopak  můžete přidat navíc lžíci medu. Zkrátka se podívejte na to, co máte doma a využijte toho. Čím kvalitnější budete mít suroviny, tím bude koupelová sůl lepší a kvalitnější.

A teď už hurá na to. Postup:

Asi dvě a půl lžíce hrubozrnné soli smíchejte s půl lžící jemné mořské soli. Přidejte lžíci hnědého cukru, lžíci olivového oleje a lžíci mýdlových hoblin, popřípadě medu. Potom přidejte pár kapek esenciálního oleje (já mám ráda třeba vůni granátového jablka, nebo levandule) a vše důkladně smícháme. Oleje můžete kombinovat i mezi sebou, vykouzlíte tak jedinečnou vůni. Přidat můžeme i potravinářské barvivo, ale s ním raději opatrně a pak už jen sůl dáte do skleničky a je to hotovo. A když hezky skleničku ozdobíte, máte skvělý vánoční dárek, třeba pro maminku nebo babičku.

Sůl nechte cca dva týdny rozležet a na jednu koupel Vám budou bohatě stačit 3 lžíce soli.

Dejte mi vědět, jestli sůl vyzkoušíte a mějte se krásně. Vaše K.

diy

3 KOMENTÁŘE

Comments are closed.