Dobroty pro Allwina a jak při nákupech šetříme

0

Včera jsem udělala poslední zkoušku, takže mi oficiálně skončil zimní semestr a mám konečně několik dní volných (i když jak se to vezme, dnes jdu do práce). Po delší době tu pro Vás mám článek ze sekce „domácí mazlíček“ o našem ragdoll kocourkovi Allwinovi, který rád spí, hraje si a jí. Rozhodla jsem se, že Vám napíši jaké dobroty mu kupujeme stále do kola, a které mu tím pádem i chutnají. Řídíme se heslem, že méně a kvalitněji je více. Nekupujeme granule, ani konzervy z hypermarketů, ale raději se koukáme po složení, protože kocouři a kočky jedí hlavně maso a taková kukuřice, nebo obilí se dává do krmiva proto, že je levná. Nejsem odborník, ale řídím se svým selským rozumem a poměrně se o tyto věci zajímám.

Časem Vám chci rozhodně napsat i o kastraci, která nás u Allwínka čeká 24.2. Doufám, že vše bude probíhat tak, jak má a všechno to zvládneme. Abych byla upřímná, raději na to ještě nemyslím, protože se toho děsím. Tak na nás 24.2 myslete, pro mě to bude porod.

Začnu vitamínovými tabletkami, které jsem koupila úplně náhodou s tím, že to vyzkoušíme. Allwin je má doma už do té doby, co jsme si ho přivezli domů. Překvapilo mě, že mu chutnají, některé mlsnější kočičky je totiž nesní a páníček je do nich musí ládovat horem, spodem. Další věc, která mě překvapila je fakt, že jsou tabletky barevné. Barevné tabletky jsou na efekt pro páníčka, aby to hezky vypadalo, příjde mi to zbytečné, ale budiž. Nám chutnají a jsou plné vitamínů. Cena je 70 Kč za 250ks tabletek. Má se jich dávat denně 6, my je dáváme občas, aby Allwin neměl 3 druhy pamlsků denně.

Co kupuji hlavně pro naše pohodlí je odstraňovač zápasu a dezinfekce je spreji. Zdá se, že funguje, poměrně příjemně voní a vydrží. Vůně mi připomíná dětskou kolu, takže si vždycky vzpomenu na to, jak jsem byla malá. Stojí okolo 130 Kč. Za mě je to důležitá součást Allwinovo výbavičky stejně tak, jako dezinfekce na povrchy.

Zdá se, že nejoblíbenější značkou našeho Allwina je GimCat. Moc mu totiž chutná i tenhle puding. Jednou ve 4:50 ráno ho mordoval tak, že ho prokousl. Omylem jsem ho totiž nechala v košíku, kde má hračky. Asi je to vážně dobrota, ale jak řekl můj přítel, na první pohled nevypadá zrovna dobře. Na mě to působí opravdu jako puding a celá kapsička je uzavíratelná, takže jí můžete zavřít a dát mazlíčkovi až další den. Ideální. Cena za 150 gramů je 35 Kč.

Největší mňamkou je už od malička tohle kočičí mlíčko, které u nás jede ve velkém. Je skladné, takže je super i na cesty. Za 5 sáčků dáte zhruba 39 Kč. Když už jsme u toho nakupování, od té doby, co máme Allwina jsem se vždy snažila ušetřit. Všechny granule, dobroty i stelivo do záchůdku objednávám jen na internetu a objednávám jednou za čas, takže jsou to vždy docela velké nákupy. Už několikrát jsem nakoupila přes www.tipli.cz, což je slevový portál, který Vám vrací část peněz z nákupu. Dříve jsem nakupovala i přes jiné portály, ale právě tipli má největší odměny za nákupy a pokud narazíte někde na portál, který dává odměnu větší, buď nabídku dorovná, nebo jí rovnou zvýší. Takže když mi napsali e-mail s nabídkou spolupráce, začala jsem nakupovat přes ně. U zoohitu, kde nejčastěji nakupuji jsou to například až 3% z nákupu zpět. Od té doby, co máme Allwina už se mi několik stovek vrátilo. Kupovali jsme takhle i škrábadlo – takže takový menší tip pro Vás. Je to jednoduché a ušetříte.

Tyčinky, na které jsem narazila teprve nedávnou jsou kupované v německu. Jsou to takový ty tyčinky, co znáte pro psy na čistění zubů, jen s tím, že tyhle jsou pro kočičky. Jsou až z 98% plné masa a Allwin je zbožňuje.

Další věc, kterou tu mám jsou konzervy od značky Falco. O firmě Falco se mluvilo v pekle na talíři a už tehdy mě tu zaujalo. Dělají větší i menší balení a Allwinovi nejvíc chutnají hovězí kostky. Kupovali jsme také jiné konzervy (například od značky Applaws), které byli plné masa, ale Allwinovi nesedli a měl z toho průjem. Celkově mi příjde, že našemu mazlíkovi nesedí kuřecí maso. Cena je sice vyšší, ale ve složení je pouze maso.

Vitamínová pasta, opět od značky GimCat je skvěle skladné, opět jí kupuji stále dokola. Máme i Malt-Soft pastu, která čistí trávicí ústrojí od chlupů a také jí mohu doporučit. Za 200g dáte asi 250 Kč.

I při focení mi Allwin ukázal, jak moc mu dobroty chutnají. Hodně oblíbené u kočičích mazlíčků jsou i Cosma snackies, takže jsem jich ještě před tím, než jsme Allwínka měli, koupila několik. Bohužel nám nevoní, takže je mám doma ve skříni skoro netknuté.

Co chutná vašim mazlíčkům? Nakupujete v obchodech, nebo na internetu? Hezký den, Karolína.