Proč a jak zmáchat pleť Fix + od MAC?

0

Roky jsem se trápila s tím, že mi make up na pleti nechtěl držet. Nevěděla jsem, co dělám špatně. Mám totiž suchou pleť, takže by na mě kosmetika měla držet lépe, než na pleti mastné a smíšené. I přes to jsem s tím bojovala. Zkoušela jsem různé (a drahé) make upy, podkladové báze i fixační spreje. A nakonec mi pomohl Fix + od MAC, na který od té doby nenechám dopustit. Líčení mi vydrží krásné celý den a to i přes to, že je venku horko. Není to ale tak jednoduché, jak se zdá…

Samozřejmě je jasné, že pokud je venku 40 stupňů, není ani moje líčení po celém dni dokonalé. Vše je ale na svém místě a během dne mi stačí jedno dvě přepudrování a obtáhnutí rtěnky. V těchto dnech je ale lepší make upu se vyhnout a v případě nouze použít lehké BBčko, make up na silikonové bázi nebo korektor. Čím míň toho na pleti budete mít, tím je menší pravděpodobnost, že se líčení bude slevat.

Jestli je Fix + fixační sprej nebo není, nechám na vašem uvážení. I make up artistky se v tomto neshodnou. Polovina tvrdí, že je to fixátor a druhé půlka říká pravý opak. Pro mě je důležité, že Fix + funguje.

Má všestranné využití a na mě i na mých nevěstách funguje místo podkladové báze a často i místo fixačního spreje.

Fix + už není jen průhledná vodička

Dříve byl Fix + dostupný v několika velikostech. Poměrně nový je i Fix + s vůní kokosu, levandule a růže. Pro suchou pleť bude super Fix + se třpytkami a mastná pleť ocení matnou verzi, která je mimochodem super teď v létě.

Před použitím je ale důležité sprej důkladně promíchat. Několikrát se mi stalo, že jsem na pleti měla po matné verzi bílé tečky. Jak se říká, neznalost neomlouvá, takže zapsat za uši!

Mac Fix +

Třpytky jsou na pleti vidět jen minimálně, nemusíte se tedy bát, že budete vypadat jako z cirkusu. Z voňavých variant mě nejvíce oslovila levandule a kokos. Co tedy Fix + umí a proč mi doma nestačí jen jedna lahvička?

Zvýrazní oční stíny i rozjasňovač

Pokud Fix + nastříkáte na štětec, zvýrazníte intenzitu stínů nebo pigmentů. Výhodou je, že vytáhne barvu a intenzitu i z kosmetiky, která má nižší pigmentaci. Nepovedenou paletku s hezkými odstíny proto nemusí hned vyhazovat.

Stejně tak funguje Fix + i s rozjasňovačem. Stačí ho nastříkat na štětec a potom sáhnout do rozjasňujícího pudru nebo štětec přestříkat až se samotným rozjasňovačem. To stejné platí i u stínů.

Ze stínů vytvoří linky

Nemáte doma oční linky a i přes to je chcete zkusit? I tady platí pravidlo navlhčeného štětce. Štětec stačí namočit Fix + a potom sáhnout do stínu a nakreslit linku. Díky tomuto triku vyzkoušíte nespočet barev a efektů.

Nahradí podkladovou bázi

Od té doby, co jsem Fix + objevila používám podkladové báze jen minimálně. Sprej připraví pleť na aplikaci make upu tím, že je pleť lepkavější a make up se na ní lépe přichytí. Pokladové báze se nemusíte vzdát, Fix + můžete přestříkat pleť i před podkladem.

Fixuje make up

I přes to, že Fix + není typický fixační sprej, make up mi díky glycerinu a vodě déle vydrží.

Otázkou je, jestli stejně dobře zafixuje i smíšenou a mastnou pleť. Musím se přiznat, že když jsem měla moje smíšené období (jen co se pleti týká), tak jsem Fix + používala spíše místo podkladové báze a po aplikaci make upu před korektorem. Na finální fixaci jsem pak použila klasický fixátor s alkoholem, jako je třeba All Nighter od Urban Decay.

Na hodně mastnou pleť bych aplikovala Fix + aplikovala jen při líčení. Vytváří totiž dewy finish, který by u mastné pleti nemusel být žádoucí.

Díky jemnému zářivému efektu, který zanechává, bude skvěle vypadat i na zralé plet a make up nebude zalézat do vrásek.

Když potřebujete dodat pleti šťávu

Nikdy jsem moc nerozuměla tomu, proč moje kamarádky potřebují během dne všechny ty termální, pleťové a hydratační spreje. Tvrdily, že je to super hlavně po celém dni v práci. Za poslední rok jsem všem dala za pravdu. Celý den v klimatizovaném prostředí (a dlouhé vysedávání u počítače) mé pleti moc nesvědčí. Fix + dodá díky obsaženým vitamínům a minerálům potřebnou hydrataci a pleť (i mě) nabudí.

Dřív jsem z denního líčení večerní výrazný make up nikdy nedělala. Teď už s tím problém nemám. Pokud potřebuji refreshnout nebo zvýraznit make up a nemám čas na odlíčení a nové nalíčení, je mým skvělým pomocníkem. Stačí s ním párkrát pleť přestříkat a dodělat co je potřeba.

Díky tomuto kroku pak nemám pocit, že je na pleti moc pudru, což byl u mě asi nejčastější problém.

Mac Fix +

Dokonalé propojení

Všechny vrstvy na obličeji se po přestříkání hezky spojí a vytvoří tak dokonalou pleťovku. Proto je dobré Fix + během líčení přestříkat pleť několikrát. Můžete s ním přestříkat pleť před krémem, před pokladovou bází, po make upu i před korektorem. Výhodou je, že nikdy neuděláte se sprejem chybu, sprej pleť nezatěžuje, naopak.

A nemusíte s ním ani šetřit, pleť si s ním klidně hezky zmáchejte. Bohatě budou stačit 4 přestříkání.

Péče o pleť

Fix + vám na pleti neudělá paseku, můžete ho používat i jako poslední krok při péči o pleť a až po přestříkání aplikovat krém. Extra dávka hydratace zajištěna.

Kdybych měla bez váhání zvolit nejlepší produkt od MAC, byl by to právě Fix + a troufám si říct, že je to tak i u většiny kosmetických nadšenkyň.

Cena 550 Kč za 100 ml balení se může zdát vysoká, opravdu se ale vyplatí investovat. A rovnou sáhněte po větším balení. Věřím, že si lehký sprej zamilujete. Já zatím nenarazila na nic lepšího. Jak řekla na svém blogu a na make upovém kurzu Ariana – Fix + lepí, otvírá, zavírá a ředí makeup.

Jak jsem napsala v článku Moje kosmetická sbírka – MAC (odkaz zde), tohle je ten malý a poměrně nenápadný krok navíc, který umí zázraky. Jaká je vaše oblíbená kosmetika od značky MAC? Dejte mi vědět a mějte se fajn, Karolína

Mac Fix +
Mac Fix +