#ze života / Jak jet na dovolenou a nezbláznit se?

0

Před odjezdem na dovolenou jsem sepsala další část mého života do poznámek v notebooku. A protože vás minule článek #ze života bavil, mám tu pokračování. Dovolená už se sice za námi, ale zážitků bylo mnoho už před prvním srpenem. Proč?

Rodinnou dovolenou jsme s mamkou plánovaly už několik měsíců. Naposledy jsem na podobné dovolené byla před 3 roky, tehdy jsme měli pronajatou vilu na Mallorce. Letos tomu nebude jinak. Zítra už se touto dobou budeme snad válet u moře. 

Ještě dnes ráno jsme ale nevěděli, jestli na nějákou dovolenou pojedeme. A to i přes to, že jsme letenky i ubytování sháněli s několika týdenním předstihem. Ono když si totiž zarezervujete hotel nebo dům přes booking ještě neznamená, že v domě budete bydlet. Nejprve se ale pojďme podívat na moje zápisky z 26.7, kdy jsme si mysleli, že dovolená bude super…

26.7. 2018

Desetidenní dovolená je oficiální. YES! Po dvou letech si seberu svoje líčení, patery plavky, nespočet opalováků a pojedem se s mamkou vyvalit k moři. No dobře, nejedeme na dámskou jízdu – tu už jsem letos ostatně s holkama absolvovala – pojedeme na rodinnou dovolenou, kde bude skoro víc dětí, než dospělých. A Honzík nás dožene za dva dny. 

Dvanáct lidí už je celkem masakr. To už je fakt na ten minibus. Možná se ani do minibusu nevejdeme. A toho jídla co spořádáme…

cestování

Letošní prázdniny mám nabitý. Chodím víc do práce, na dovolené u moře už jsem byla a čerstvě za sebou máme i hory. Ty byli skvělý. Překvapilo mě, že se mi na horách líbilo tolik, že jsem skoro zapoměla na moře. Fakt to byla bomba. Ty nekonecný výhledy, večerní únava i prázdný wellness. To bych si nechala líbit i dýl než 4 dny. Nakonec mi ani nevadilo, že chvilkama pršelo. Pořád lepší, než 35 stupňový pařák v centru Prahy. 

Stylová pláštěnka?

Na horách nás zachránila to pláštěnka, kterou jsem si den před odjezdem pořídila. Před dovolenou to byli nejlíp investovaný peníze. A přitom jsem pláštěnku jako malá nenáviděla. Pláštěnky se nosily jiný. Takový barevný a lesklý. To teď jsem si koupila hotovej designérskej kousek, dalo by se říct. Černá pláštěnka, která vypadá i docela vkusně. A s tím designérským kouskem jsem kecala, koupíte jí normálně v Decathlonu. Jen dávejte pozor na velikosti, já jsem si místo eska málem vzala xlko. To už by pak taková paráda nebyla.

Přehrady Kaprun High Altitude Reservoirsdesignerská pláštenka
10 dní na Mallorce. Možná bych jí mohla začít říkat kvůli poslední zprávám žraločí Mallorka, ale nechci, abych toho žraloka potom přivolala blíž ke břehu. Myslím ale, že spíš uteče, až uvidí 4 řvoucí děti, v čele s mým skoro-sedmiletým bráchou Míšou, na písku. Ale bude to bomba, budeme spolu a to je to jediný, co už dlouhou dobu přeju. Tak snad moje představa úžasný sluníčkový dovolený není jako ty platonický lásky. Představujete si to jako románek v Ordinaci v růžový zahradě a ve finále je to spíš To je vražda, napsala… Víte co tím myslím, ne?

Jak jsem vám minule řekla, že nemám ráda horký dny, možná jsem to měla víc specifikovat. Nemám ráda horký dny v Praze. U vody, u moře nebo u řeky horký dny mi-lu-ju. Možná tomu odpovídá i fakt, že jsem se narodila ve znamení Vodnáře. Dřív jsem často byla na rozmezí mezi vodnářem a rybou, teď už mi ale v časopise Žena a život a v Cosmopolitanu vychází vždycky ten Vodnář. Stejně jako Honzovi. Dva Vodnáři, co se našli….

A teď zpátky do „přítomnosti“

Dneska je 31.7. Mimo to, že mám moje jedenáctý narozeniny s kámoškou cukrovkou, tak máme ubytování na Mallorce potvrzené asi 2 hodiny. *POTLESK* Ty nervy, o který nás booking připravil, nám nikdo nezaplatí. Volali jsme na jejich zázaknickou linku 4 dny vkuse. A když říkám v kuse, myslím tím 24/7. Nikdo nám nebyl schopný říct, kde se stala chyba a kde vlastně budeme bydlet. Nakonec jsme museli slevit z našich nároků a kývnout na vilu 5 kilometrů od pláže. Co od pláže, vlastně od moře.. Na co vilu u moře, když máme v u nás v Čechách Lipno a Mácháč, že? Většina z nás se totiž určitě nejezdí k moře koupat. A pokud jo, tak jsou to blázni.. BLÁZNI!!

Nakonec jsme si tedy vyhádali vilu, ale bez bazénu a bez grilu. To bude bomba 12 lidí v domě bez bazénu, 5 kilometrů od moře a ve 40 stupňovým horku. To bude paráda. Hotová Praha na Mallorce, jen tam poletíme 2 hodiny letadlem. Luxus!

Konec nadávání, nakonec jsme si vyhádali i 3 auta. Ono totiž se 4 dětma 5 kilometrů od pláže moc nenaděláte. Takže se každý ráno seberem, „nabalíme“ řízky a půjdem se vyvalit na pláž, kde skejsneme do pozdnich večerních hodin. A snad nás tam neukousne ten bílej žralok….

Zítra odlítáme z Berlína, tak snad se nám cestou nepo**** auto. Držte palce, jsme totiž skoro jako Homolkovi…

Při cestě na letiště jsem se snažila o rodinnou fotografii. Na hlavě mám bráchy kraťasy. Mišák na fotce není, schoval se dolů, aby se s námi nemusel fotit. Díky Míšo 😀 Nemáte někdo tip na to, jak jet na dovolenou a nezbláznit se?

cestování

„Typicky“ Instagramová fotka kufru, co? 😀

Dovolená Mallorca