RECENZE: Hyalurmed čirá kyselina hyaluronová

0

Slovní spojení „kyselina hyaluronová“ je v dnešní době takovým zázračným a kouzelným zaříkávadlem. Zejména v kosmetice. A protože mi do emailu přistála zpráva o produktu HyalurMed, mám pro Vás dnes výsledky. HyalurMed zkoušela moje maminka, protože často chodí běhat a sportuje daleko víc, než já. Také už bojuje s vráskami, takže mi přišlo, že účinky ocení spíše ona. Co si budeme povídat, mnohdy jsem líná jít i na procházku. Za to moje mamka chodí běhat s naším psem (znáte naší Rózu?), několikrát v týdnu. A často jí kvůli tomu bolely klouby. Bolest hodně zmírnily nové, běžecké boty, ale stále to nebylo ono.

Co se týče účinků, zajímalo mě, jestli kyselina hyaluronová pomůže právě na maminčiny namáhané klouby. Na vyhlazené vrásky jsem moc nespoléhala. Většinou je totiž produkt a krémy, které se na vrásky používají až na pomysleném, posledním místě. Dopředu se řadí hlavně hodně spánku, vody a zdravé jídlo. Celkově je to tedy zdravý životní styl a až potom jsou to krémy a produkty. Na to nezapomínejte!

Abych ale byla zcela upřímná, hodně mi pomáhají tobolky s pupálkovým olejem. Převážně pobývám v Praze, kde je smog a znečištěné prostředí, občas si dám nějáký ten fastfood a stresu na vysoké škole mám také dost. Do toho všeho ještě ekzém a začervenání pleti. Moje pleť tedy rozhodně není dokonalá, i když si to někteří lidé myslí (jen tehdy když mám makeup). A s tímhle vším (hlavně s tím začervenáním a ekzémem) mi pomáhá právě pupálka. Zaznamenala jsem obrovský rozdíl, když jí beru a když ne. Takže i doplňky pomáhají. Mám to ozkoušené.

Pojďme se na kyselinu hyaluronovou podívat čistě teoreticky:

vyplnění VRÁSEK – kyselina hyaluronová podporuje tvorbu kolagenu, který vyplňuje vrásky (anti-aging)

ANTIOXIDANT – pohlcuje škodlivé radikály a zároveň má protizánětlivé a antibakteriální učinky

KOLAGEN – a když už mluvíme o kolagenu, není prospěšný jen pro vyhlazení pleti, je skvělý i pro naše klouby. Chrání je před poškozením a klouby se potom tolik neopotřebují.

lepší HYDRATACE pokožky  – každá molekula kyseliny zvětší několikrát svůj objem (dokonce až tisíckrát) a proto je skvělá i pro hloubkovou hydrataci

A teď praxe. Hyalurmed mamce na její bolavé klouby opravdu pomohl. První účinky pozorovala asi po 14 dnech užívání. Denní dávkování je 1 ml, přibližně tedy 12 kapek, po ránu. Když jsem produkt na začátku fotila, moc se mi líbila pipetka, která je součástí balení. V praxi ale zase tak praktická není. Není přesná a občas se stalo, že zbytek produktu zadělal lahvičku i zvenku.

Také mě zajímalo, jestli (a jak moc) Hyaluromed ovlivňuje chuť vody. Samotný chutná jako sirup proti kašli, ale ve vodě ho skoro nepoznáte. Já jsem ho ochutnala při focení a úplně jsem si vzpomněla na to, když jsem byla malá a tyhle sirupy jsem pila. Od té doby, co mám cukrovku kupuji hlavně kapky a sirupům se kvůli cukru vyhýbám. Po ránu to tedy není nic hrozného. Taková chlorella mi vadí o dost víc.

Na pleti mamka žádný větší rozdíl nezaznamenala. Vrásky na pleti stále jsou a fakt, že pleť vypadá zdravěji může být ovlivněn více faktory. Třeba i tím, že už je venku trochu toho sluníčka. Hyalurmed v tom ale jistě mohl hrát roli.

Moc se mi líbí tyrkysové a skleněné balení. Kyselinu máte navíc i v papírové krabičce, takže to může být i ideální dárek. Opravdu to všechno vypadá moc hezky a jednoduše. Já říkám pořád, že v jednoduchosti je krása. A i tady se to potvzruje. Hyalurmed seženete buď v lékárnách, nebo na internetu, stačí se podívat.

Cena se pohybuje okolo 1100 Kč, což se na první pohled může zdát jako hodně pěnez. Jedno balení Vám ale vydrží 100 dní, možná i déle, protože si každý den nemusíte vzpomenout. Mě pomáhá mít doplňky někde na očích. Třeba u počítače, kde na ně přímo koukám. I když ráno zapomenu, během dne to napravím.

Berte v potaz, že užívání doplňků stravy je většině případů otázkou delšího užívání a první výsledky neuvidíte okamžitě. Kdo ví, třeba časem Hyalurmed pomůže i na ty vrásky. Uvidíme

Pokud Vás produkt zaujal, koukněte i na jejich webové stránky, informací je tam spoustu.  Mějte se krásně a užívejte sluníčka, Karolína.