DIY – Jednoduchá vánoční dekorace do bytu

1

Dnes tu máme už druhou adventní neděli. Letí to jako blázen, co? A já už pomalu, ale jistě, zdobím byt. Co se týče dekorací, mám ráda jednoduchost. U nás doma vládnou bílo-hnědé tóny, a o vánocích tomu není jinak. Bílá, hnědá a v prosinci vyjímečně i červená, protože stromeček bez červených ozdob? To není ono.

Letos je to s těmi dekoracemi o dost složitější, protože, jak asi víte, máme koťátko. Allwinovi se líbí nejen ozdoby a větvičky, určitě se mu bude líbit i vánoční stromeček se skleněnými ozdobami. No uvidíme, jak to celé dopadne, snad ne katastrofou. Všechny dekorace letos dávám na místa, kam se Allwin jen tak nedostane. A zatím se ještě nic nerozbilo (ťuk, ťuk).

Jednoduché větvičky

Taky jste si všimli vánočních a třpytivých větviček, které prodávají na každém trhu a v květinářství? Letos jsem se rozhodla, že větvičky seženu venku a ozdobím je sama. Moc ráda totiž doplňky do bytu vytvářím sama. Jen to chce čas a nápad. Z minulého roku, kdy jsem dělala dokonce adventní věnec mi plno kuliček na zdobení zbylo. Větvičky se mi líbili i samotné, ale na vánoce na mě působili moc smutně, tak jsem se rozhodla, že je jednoduše ozdobím.

diy vánoční dekorace

diy vánoční dekorace

diy vánoční dekorace

Budete potřebovat:

Vázu, větvičky, různé kuličky (já je před rokem kupovala na www.stoklasa.cz a v Hornbachu), tavící pistoly (a náplně do ní) a pár minut času. Větvičky můžete obarvit a obalit i do třpytek – to jsem chtěla udělat původně a navíc Vám k tomu stačí jen třpytky a obyčejné lepidlo Herkules – ale nakonec jsem si řekla, že větvičky jsou hezké i sami o sobě, a žádné třpytky nepotřebují. A navíc s Allwinem by to nebyla zase taková zábava, protože by ho to moc zajímalo.

diy vánoční dekorace

diy vánoční dekorace

diy vánoční dekorace

diy vánoční dekorace

Já jsem všechny věci doma na výrobu měla, paradoxně mě nejvíc chyběl čas, který jsem ale nakonec našla jedno odpoledne, kdy bylo i světlo a já tak mohla všechno vyfotit. A pak už jsem jen lepila a lepila tak, jak se mi kuličky kde líbily. Jednoduché, ale hezké, že?

diy vánoční dekorace

diy vánoční dekorace

A co vy? kupujete dekorace, nebo je vyrábíte? Já mám nejraději kombinaci obojího. Krásný předvánoční čas, Vaše K.

1 komentář

Comments are closed.