Které věci jsem na dovolenou vezla zbytečně a bez čeho jsem si den nedokázala představit? Aneb co sebou na dovolenou?

5

Po delší pauze pro Vás mám opět článek. Troufám si říct, že poměrně zajímavý, protože většina z nás jezdí na dovolenou a nikdy nikdo neví, co bude nutně potřebovat, a proto bere věcí víc a někdy opravdu zbytečně. Ani já jsem nebyla výjimka. Nejprve musím říct, že jsme měli celých 9 dní překrásné počasí a už okolo 8 hodin ráno jsme měli 30 stupňů ve stínu, takže jsem toho opravdu moc nepotřebovala. Většinu dovolené jsme strávili u moře nebo u bazénu. S trochou nadsázky se dá říct, že by mi stačily jedny plavky, šaty a opalovací krém.

NUTNĚ JSEM POTŘEBOVALA

 1. Plavky a boty na pláž – měla jsem sebou asi čtyři páry a všechny jsem unosila, každopádně by mi bohatě stačili dvoje. Na dovolenou doporučuji plavky bez ramínek, které se mi skvěle osvědčily a díky tomu jsem neměla opálená ramínka. Boty na pláž jsem měla od Mel, které jsou gumové, takže se skvěle hodily.
 2. Opalovací krém – pro celou naší rodinu naprostá nutnost i přes to, že jsou mamka a ségra hodně tmavé. Vezla jsem sebou faktor 50,15 a 6 a všechny 3 krémy jsme hojně používali. Faktor 6 byl olej, takže jsem ho používala i tehdy, kdy jsem měla suchou pokožku. I přes to jsme se opálili, takže se nemusíte bát, že přijedete stejně bílé, jako předtím.
 3. Jedny šaty, kraťasy a tílko – tohle všechno by mi na dovolenou také stačilo, protože bylo takové horko, že jsme byli rádi „jen“ v plavkách. Když už, tak jsem nosila kraťasy a různá tílka.
 4. Sluneční brýle – naprostá nutnost, bez nich by mě oči bolely jako blázen
 5. Léky, inzulín, kartáček a tak podobně – bez léků ani ránu, takže hlavně na tohle nezapomínejte!
 6. Kokosový olej – must have na dovolenou! Byl skvělý na vlasy, ale také tělo. Využila jsem ho opravdu hojně, skvěle zklidnil a vyživoval pokožku. Jiný olej ani krém bych vlastně nepotřebovala
 7. Knížka – měla jsem sebou jen jednu, kterou jsem chtěla začít číst. Přečetla jsem jí během 2 dní a pak jsem byla poměrně zklamaná, že jsem si sebou nevzala alespoň dvě
 8. Občanský průkaz, peníze, mobil (roaming) a nabíječka
 9. Gumičky – to nejlepší na rozcuchané vlasy plné soli

PÁRKRÁT POTŘEBOVALA

 1. Všechny ostatní boty – měla jsem sebou celkem 3 a hlavně jsem nosila Mel, protože byly nejpraktičtější a nejpohodlnější. Nemá cenu sebou nosit jedny „hezčí“ boty na večer, protože je stejně všude písek a určitě si boty nebudete chtít ušpinit.
 2. Šampón a masku na vlasy, hřeben- jediné, co jsem opravdu používala, byl můj milovaný Extraordinary olej od Elseve, který jsem používala na vysušené konečky. Šampón a masku jsem použila všehovšudy 2x a místo toho by mi stačilo mýdlo, které bych použila místo šampónu a místo masky suchý olej. Vlasy plné soli jsou opravdu hrůza! Takže česání nepřicházelo v úvahu

VEZLA JSEM ÚPLNĚ ZBYTEČNĚ

 1. Náušnice – jiné šperky, jako třeba Pandoru, jsem sebou vůbec neměla. Jediné, co jsem si vzala, byly náušnice, které jsem měla celou dovolenou schovanou v trezoru, protože jsem se o ně bála.
 2. Veškeré líčení – i přes to, že jsem beauty blogerka, nalíčila jsem se až poslední den, když jsme jeli domů. Jinak jsem na líčení ani nesáhla. Sice jsem toho doma měla opravdu minimum, a všechno voděodolné, ale stejně jsem se nelíčila. Nezapomeňte na výživný krém na obličej a oči a taky balzám na rty. Micelárka se mi hodila jen párkrát.
 3. Termální voda – myslela jsem si, že termální voda pro mě bude poslední záchrana, ale omyl. Bylo takové horko, že termální voda byla teplá, takže vůbec neosvěžila.
 4. Ponožky – ty se mi hodily jen v letadle, kde byla poměrně zima.
 5. Noční košilka – většinou jsme spala jen v kalhotkách a pod prostěradlem, opravdu bylo horko!

CO MI CHYBĚLO?

 1. Druhá a třetí knížka – jedna opravdu nestačí!

 

Dovolenou jsme si naprosto užili. Byla jsem s rodinou a přítel zůstal v Praze, za rok jede určitě s námi! A jak jste na tom vy? Co jste na dovolené nutně potřebovali?

Mějte se krásně a brzy se těšte na nový článek.

p.s mám pro vás obrovskou novinku!! Jsem ZASNOUBENÁ! (ale o tom zase příště)

Karolína

11823817_1611088352475723_881164127_n

Fotky z dovolené fotila moje milovaná sestřička Adélka. Její instagram <3

11821617_10205936149215996_1478988085_o

5 KOMENTÁŘE

 1. Styl těchto článků velice ráda čtu! 😀 Pro mě je naprosto numero uno, co potřebuji, kniha…oprava, knihy! Bez toho si nedokážu představit ležení u moře. Za to naprosto zapomínám na opalovací krém a moje kůže mi za to asi musí hodně děkovat, protože už tak je hodně slabá a vybledlá. Jakékoliv spálení na mě jde hodně vidět, ale vždy na ten krém prostě zapomenu! 😀 🙂

 2. Jsem ráda, že nejsem jediná, kdo to měl takhle 🙂 Bez šperků a líčení bych se vlastně bohatě obešla, škoda, že mi to nedošlo před odjezdem 😀 🙂

Comments are closed.