Tipy na knížky #1

9

Poslední dobou jak trochu opustila „blogový“ svět a užívala si prázdniny. Naplno. Jak jste si mohli všimnout, byli jsme na dovolené, a během prázdnin jsem začala po pár měsících opět číst. Naposledy jsem četla povinnou četbu na střední škole, nebo věci na univerzitu, ale spolu s volnem jsem si našla čas a knížku, kterou jsou ještě nepřečetla a šílenství začala znovu. Od té doby ráda navštěvuji knihkupectví a prohrabávám se knížkami. Některé z nich si samozřejmě i koupím a ty čekají, až na ně dojde řada. Vím, že srpen ještě zdaleka neskončil a možná do té doby přečtu i další knížky, ale tak něják mám chuť psát a proto jsem se rozhodla vytvořit novou rubriku „Knižní tipy“, kde vždycky popíšu knížky, které jsem četla a dám vám vědět, jak se mi knížky líbily. A dnes tu pro Vás mám rovnou tři. Vlastně čtyři.

Jako první jsem přečetla Není přání jako přání od Alexandry Potter, kterou jsem doma měla poměrně dlouho. Nakonec mi reklama v metru nedala a já se dala do čtení. Abych byla upřímná, musím říct, že ze začátku mě knížka moc neoslovila, ale čim víc jsem četla, tím víc mě knížka bavila. Je to vlastně typická letní oddechovka, která má něco do sebe. Tak něják nenápadně „nutí“ člověka, aby se zamyslel nad tím, co si v životě přeje a co je v životě opravdu důležité. Musím říct, že jsem se u čtení dokonce i zasmála. My ženy opravdu nikdy nevíme, co chceme, nebo snad víme?

knihy, není přání jako přání, alexandra potter

Knížku Rozbitá od Cathy Glass s psychologickou tématikou jsem přečetla během 3 dní na dovolené a opravdu mě zaujala. Je to skutečný příběh zneužívané holčičky očima její pěstounky. Autorka se věnuje pěstounské péči a vedle toho napsala několik knih, včetně téhle. Knížka je velmi čtivá, dojemná, ošklivá a šokující zároveň. Po přečtení téhle knížky si budete vážit vašeho dětství a rodičů o hodně víc. Osmiletá holčička Jodie si vlastně ani neuvědomuje, jak hrozné věci jí dělali. Až do té doby, než se jí to Cathy bude snažit vysvětlit.

knihy, rozbitá, cathy glass

Opět knížka s psychologickým podtextem, které nutí k zamyšlení. Zkouška dítětem od Emily Giffinové se mi moc líbila už od začátku a vlastně jsem jí četla moc ráda od začátku do konce. I přes to, čím se knížka zabývá je to oddechová četba, která mě oslovila po pár větách. Claudie a Ben jsou ideální pár, který se prostě rozhodl nemít děti. Po několika letech si to ale jeden z nich rozmyslí. Pokud Vás toto téma zajímá knížku moc doporučuji.

zkouška dítětem, kniha

A další věc, která mě v srpnu bavila, je malování. Vím, že poslední dobou se s omalovánkami pro dospělé roztrhl pytel, ale já mám tyhle omalovánky už poměrně dlouho a strašně mě to baví. Už jako malá jsem moc ráda kreslila a teď čas od času kreslím i s mým tříletým bráškou. Byla jsem nadšená, když jsem zjistila, že dělají omalovánky pro dospělé. Na výběr jich je opravdu hodně, ale tyhle se mi líbily ze všech nejvíc. Jsou super a vážně se u nich odreagujete. A myslím si, že pokud Vás to chytne, u jedněch nezůstanete.
antistresové omalovánky, omalovánky pro dospělé

Co jste naposledy přečetli Vy? Podělte se v komentářích, navzájem se můžeme inspirovat. K.

9 KOMENTÁŘE

  1. Děkuji za super tip na knihu Zkouška dítětem, je to pro mě velmi osobní téma, kdy já jsem ta, kdo nechce (hlavně ze zdravotní stránky), takže pro knížku pojedu hned po práci 🙂 Teď jsem dohltala knihu Deník prostitutky – Dvojí život paní Ester. Chytla mě od samého začátku a je smutné, že je podle pravdy, nikdy by mě nenapadlo ji koupit, ale do práce nám vozí knihy a právě tato byla jednou z nich. A moje oddechová milovaná kniha – už asi 50x přečtená dokola 🙂 – je Honička za Harrym Winstonem od Lauren Weisbergerové.

  2. Samé zajímavé knihy, díky za tipy 🙂 Já právě čtu S elegancí ježka, ale trochu s ní bojuji 🙂

  3. Nějak se do ní nemůžu zakousnout. Ve vyprávění se střídá více postav, občas se v tom trochu ztrácím…ale třeba to ještě přijde. Co však můžu doporučit, je Dobrý proti severáku. Červenou knihovnu nečtu, ale toto je dost dobré 🙂

  4. Krásný vecer, tak vcera mi posta přivezla knihu Zkouška dítětem, ke které jsem tu uz psala. Začala jsem číst uz v praci a přečetla ji celkove za par hodin. Je nádherná! Jen mi trhá srdicko, ze tento konec u nás možný neni. Nicméně ji radim na 1.misto mých srdcovych knih. Jeste jednou moc dekuji!

    • Já děkuji za milý komentář 🙂 udělal mi velkou radost, čtu další zajímavé knížky. Takže plánuji další články. Jsem moc rada, že jsem dala tip, co se líbil;)

Comments are closed.