Stojí make-up, podkladová báze a rozjasňovač Fenty Beauty za to? RECENZE

2

Paříž v Praze! Přesně tohle mě napadlo, když jsem zjistila, že značka Fenty Beauty bude od září i u nás. Já jsem na Rihanninu kosmetiku narazila v Paříži před rokem, kde byl tehdy okolo její kosmetiky obří boom. Byla to velká novinka, takže jsem se rozhodla, že zkusím make-up a rozjasňovač. A protože jsem se tehdy zajímala o primery a složení kosmetiky, zkusila jsem i ten.

Podkladová báze pod make-up (cena 830 Kč)

Pro Filt’r Instant Retouch Primer je na vodní bázi, stejně jako Fenty Beauty make-up. V té době jsem se totiž dozvěděla, že výdrž make-upu může být ovlivněná í tím, že báze je na silikonové bázi a makeup na vodní. Pokud vás tato „problematika“ zajímá, koukněte do téhle šikovné tabulky. Obsahuje seznam make-upů, které jsou rozdělené podle složení. Když tedy používám podkladovou bázi, držím se toho, aby byla na stejném základě, jako make-up.

Primery používám jen jednou za čas, určitě to není kosmetika, kterou bych používala každý den. Místo podkladové báze mi stačí Fix + od MAC (přečtěte si recenzi o FIX +) a báze používám jen tehdy, pokud chci vypadat vyjímečně, nebo potřebuji, aby mi make-up držel hodně dlouho.

Fenty Beauty

Balení je krásné, řekla bych, že jedno z nejkrásnějších, které doma mám. Matné, robustní a skleněné. Má v sobě i pumpičku, což oceňuji (na obličej mi stačí jedno pumpnutí). Konzistence je hodně podobná gelovým krémům, stejně tak parfemace, ta je ale hodně jemná a skoro jí neregistruji. Báze má světlou, bílo-růžovou barvu, rychle se vstřebává a na pleti dělá hladký matný efekt.

Řekla bych, že je to spíš průměrná báze. Cítím, že mám pleť hydratovanější (já bych ale hydratace potřebovala ještě o dost více) a jemnější. Lesk je na konci dne hodně podobný, jako když bázi nemám. Nutno podotknout, že mám pleť suchou, je možné, že mastná pleť by bázi ocenila více. Co jsem ale četla recenze, ani nositelky mastné pleti z ní neskákaly do stropu.

Fenty Beauty

Matující tekutý make-up (cena 860 Kč)

Pro Filt’r Soft Matte dlouhodržící make-up má střední až vysoké krytí a bez problémů zakryje i začervenání. I přes to, že má vysoké krytí, na pleti nevytváří masku. Jeho efekt je hodně matný, určitě bude to super pro mastnou pleť. Vyzkoušela jsem, že make-up vypadá super i na kameru. Vytváří až photoshopový a hlavně matný efekt.

Na pleti se s ním musí pracovat rychle, protože bleskově zasychá. I proto místo štětce používám houbičku.

Před nanášením make-upu je důležitá hlavně příprava pleti. Tím, že je make-up matný a  má tendenci zvýrazňovat suchá místa, musím tomu dost přecházet. Určitě to nebude makeup ideální pro zralou pleť. Vrásky by byly zbytečně vidět více, než s lehčím nebo třeba rozjasňujícím pudrem.

Pokud mám pleť hodně suchou, make-up smíchám s krémem a suchá místa pak nejsou tolik viditelná. Jeho největší nevýhodou je to, že hodně oxiduje. Zkoušela jsem ho kombinovat s různými krémy, na pleti mi oxidoval dost často. Bohužel jsem nezjistila proč a vím, že oxiduje nejen mě, ale i jiným ženám.

V portfoliu je obrovský výběr odstínů (40), před rokem jsem snad více odstínů jednoho make-upu neviděla. Pleť vypadá hezky i po 8 hodinách nošení.

Fenty Beauty

Zlatý hřeb večera – Rozjasňovač Trophy Wife (cena 860 Kč)

Killawatt Freestyle Highlighter v odstínu Trophy Wife je prostě wow. Jiný a výstižnější ekvivalent jsem nenašla. I přes to, že mám ráda jemnější líčení sáhla jsem po nejšílenějším odstínu, který značka Fenty Beauty nabízí. Dnes si trochu klepu na čelo, ale tím, že je značka nyní dostupná i u nás není problém si pořídit další do sbírky.

Kvalita rozjasňovače je super. Pigmentace je naprosto úžasná a tím, že je odstín jiný, tak se jen neokouká. Během toho roku co ho mám jsem ho ale vynosila jen párkrát. Na černoškách musí vypadat přímo bombasticky, já s ním musím opatrně, protože nemám ráda extravaganci.

Jde o výraznou žlutou zlatou barvu se třpytkami. Vypadá zajímavě na pleti i ve vnitřním koutku oka. Není to ale ten typ rozjasňovače, po kterém bych sahala každý den. Záleží tedy na tom, jaké odstíny preferujete. Určitě to nebude nic pro studené typy.

Obal opět krásný, je i se zrcátkem a rozjasňovač má i embosování. Samotná textura je sametová a výdrž rozjasňovače je parádní.

Fenty BeautyFenty BeautyZaujala vás značka Fenty Beauty? A jaké krytí u make-upu preferujete? Dejte mi vědět, Karolína

Fenty BeautyFenty Beauty

2 KOMENTÁŘE

Comments are closed.