KNIŽNÍ RECENZE: Rosie Walsh – Muž, který už nezavolal

1

Tuhle knížku jsem dostala před 2 lety od mojí ségry k Vánocům ale nakonec jsem se k přečtení dostala až loni v létě. Doma mám velkou knihovnu, většina knih je už přečtená, ale sem tam se na poličce najde knížka, na kterou jsem zapomněla, nebo jsem si jí koupila spolu s dalšímu knížkami a ještě na ní nepřišla řada. Většinou se po přečtení takové knížky divím, že jsem se k ní nedostala dřív, protože byla skvělá a jinak tomu nebylo ani u knížky Muž, který už nezavolal od Rosie Walsh.

Muž, který už nezavolalI přes to, že nemám moc v lásce romantické knihy, tahle se mi líbila. Pokud už nějákou červenou knihovnu čtu, musím na ní mít náladu a v létě jsem se strefila do černého. Není to ale typická romanťárka, řekla bych, že jde místy i o drama nebo psychologický román. Kniha se mi od první věty četla jedním dechem a přečetla jsem jí během pár dní, i přes to, že není nejtenčí. Je to dokonce jedna z mála knih, která mě rozbrečela. A to mi veřte, že já u knih nebrečím z 99,9% případů.

O čem tedy kniha je?

Hlavní hrdinkou je Sarah, která se nedávno odstěhovala od svého manžela a přiletěla z L.A do Londýna za svými rodiči. V Londýně se seznámí s Eddiem a stráví spolu 7 zamilovaných dní. Po týdnu se však Eddie z ničeho nic odmlčí a neozývá se. Nezvedá telefon a nereaguje na zprávy, i přes to, že slíbil, že se ozve. Není jasné proč. Měl nehodu, je mrtvý, nebo byla Sarah jen celou dobu naivní? Sarah první dny odolává ale nakonec se rozhodne, že po Eddiem začne pátrat. Je přesvědčená, že to byla opravdová láska a že to Eddie cítil stejně. Co se ale změnilo? Má s tím něco společného tragédie, která se stala, když byla Sarah mladší?

Rozuzlení tragédie mě osobně velmi překvapilo, čekala jsem něco úplně jiného. Občas mi sice přišlo počínání Sarah malinko dětinské a naivní, ale příběh to byl krásný. Navíc je psaný jak z pohledu Sarah, tak Eddieho. Osobně tedy knihu moc doporučuji, 368 stran jsem přečetla jedním dechem.

[box type=“warning“] Mrkněte i na další knižní recenze. [/box]

Autor: Rosie Walsh

Originál: The man who didn’t call

Počet stran: 368 stran

Rok vydání: 2018

Nakladatelství: Motto

Anotace:

Sarah a Eddie se do sebe zamilovali na první pohled. Strávili spolu sedm úžasných dní a oba měli pocit, že potkali toho pravého. Když Eddie odjíždí na plánovanou dovolenou a slíbí, že zavolá, Sarah nepochybuje, že slib dodrží. Jenže nezavolá. Ani neodpovídá. Všichni Sarah radí, ať na něj zapomene, ale ona ví, že se něco muselo stát. Zjistí, že skutečně existuje důvod, proč Eddie zmizel – pravda, kterou si zapomněli říct.

Muž, který už nezavolal

Co vy? Četli jste knihu? A máte podobný žánr rádi? Dejte mi vědět, K.

1 komentář

Comments are closed.