Suchá pleť v zimě. Jak s ní bojovat?

1

Po dnešní návštěvě kosmetického salónu vím, že mám v první řadě pleť hoodně suchou, což teď v zimě (a vlastně nikdy) není ideální. I přes to, že si myslím, že používám kvalitní kosmetiku, dnes jsem se přesvědčila o tom, že k ideální pleti mám hodně daleko a dostat se k ideální pletu bude běh na dlouhou trať. Suchá pleť v zimě je ovšem extra oříšek…

Pokožka je v zimě kvůli přechodům z tepla do zimy citlivější, více se vysušuje, ztrácí na elasticitě i zářivém vzhledu. Pokud máte suchou pleť, nejspíš víte, o čem mluvím. Mě se každou zimu zhorší začervenání, ekzém a moje často mám také popraskané rty nebo opary.

Hydratace

Dostatek tekutin je v zimě stejně důlezitý, jako v létě. Když jsem doma, čaje piju od rána do večera, horší je to v práci nebo když lítám celý den po schůzkách. Snažte se proto nosit alespoň malou láhev vody sebou v kabelce a ke kávě si vždycky objednejte i vodu. Já preferuji vodu s citronem, limetkou nebo s passion fruit, naučila jsem se, že ochucená voda na mě prostě funguje.

Dalším bodem je krém. Gelovější textury vyměnuji se studenými teplotami za hutnější textury a mažu ráno i večer. Pravidelněji myslím také je pleťová séra, která pleť hydratují a připravují na další péči. A pokud používáte čistící gely, přes zimu si raději pořiďte si čistící mléka a vyhněte se přípravkům s alkoholem.

čaj

Masky

Přes rok na masky moc nemyslím. Když už masky používám, musí to být nějáká, ze které jsem nadšená a vidím výsledky (naposledy to byla třeba maska Andělská tvář od Havlíkova Apotéka) nebo hydratační, ze které mám aspoň dobrý pocit. Extra hydrataci se snažím dopřát pleti jednou týdně, ale stává se, že zapomenu. Proto mám ráda noční masky, které večer nanesete místo nočního krému a ráno smyjete.

Termální a květinové vody

Pleťová nebo termální voda jsou moji zachránci. Pomůžou mi v tom nejhorším, třeba tehdy, když sedím celý den v práci před počítačem a z chladného počasí nebo z klimatice mám pleť hodně suchou. Proto po nich sahám jak v létě, tak v zimě. Nezničí make-up a dodají pleti to, co zrovna potřebuje. Je to taková rychlá záchrana, která sice nespasí, ale uleví od pnutí pokožky.

Doplňky stravy

Přes zimu si vždycky vzpomenu na doplňky stravy. Mým největším oblíbencem jsou tobolky s pupalkovým olejem, na které nedám dopustit. Pečují o pleť i vlasy a pomáhají i při menstruačních bolestech. Pokud je berete pravidelně, umí zázraky.

vitamíny

A nezapomeňte, že když je nejhůř, šikovným pomocníkem může být balzám na rty, který má většina z nás vždy při ruce a v nouzi se dá použít i na suchá místa na obličeji. Ovšem nedoporučuji to dělat běžně 😀 Co v zimě funguje vám? Pochlubte se!

 

1 komentář

  1. Suchou pletí trpím nejen v zimě. Snažím se pleti dodat jak přes den, tak i přes noc vláhu a to nějakým hodně výživným olejem, který mi pomáhá. 🙂

Comments are closed.