RECENZE: Too Faced Chocolate Gold paletka

2

Paletky značky Too Faced mám moc ráda. Jsou kvalitní a skvěle se s nimi pracuje. Ve své sbírce jich mám hned několik a dala bych za ně ruku do okně. Hned od začátku jsem si byla jistá, že Chocolate Gold bude jedna z těch šílenějších a barevnějších paletek, které doma mám. Preferuji přirozenější odstíny, i přes to jsem se do ní zamilovala na první pohled. 

Chocolate Gold jsem dostala na Valentýna od Honzíka. Musím jít s pravdou ven. Buď ta paletka vyšla pár dní před tím, než jsme byli v Sephoře, nebo jsem prostě neměla přehled. Vůbec jsem nevěděla, že Too Faced plánuje další čokoládovou kámošku. A to i přes to, že u značek často sonduju a hledám, co chystají nového. Tohle byla láska na první pohled a musím říct, že mě paletka udělala větší radost, než pugét růží.

Naked vs Chocolate Gold

A měla jsem jí mezi prvními. Božská vůně si mě prostě získala. Garantuji vám, že až paletku otevřete, dostanete chuť na čokoládu. Miluju to balení, pigmentaci i konzistenci. S odstupem času musím říct, že Too Faced paletky jsou lepší, než ty od Urban Decay, což jsem si dlouho nechtěla připustit. Je tomu tak. A zjistila jsem to díky tomu, že po paletkách UD jsem nesáhla sakra dlouho.

Je jasné, že když jsem si to uvědomila, po Naked paletkách jsem začala sahat častěji. Mám ale slušnou sbítku monostínů a když si nějáký zamiluju, jsem pak „líná“ na to hledat další kombinace (#tyzatracenyvyprodejekosmetiky). Což je ale škoda. Obzvlášť u beauty blogerky.

TOO FACED CHOCOLATE GOLD PALETKA

Zpět k paletkce… Skladba stínů je odvážná, ale ne nenositelná. Paletka obsahuje dost hnědých, zlatých, bronzových a stříbrných stínů, takže jí v klidu vynosím i přes den. Do vnitřního koutku a pod obočí je pak ideální smetanová barva která je spolu se zlatým stínem 2x větší, než ostatní odstíny. Do barevnější části jsem sáhla jen třikrát. Když jsem šla na ples a tehdy, když jsem chtěla paletku pořádně ozkoušet. Líbí se mi matná část paletky, která myslí na večerní líčení i na klidný den v práci. Proto si myslím, že si se samotnou paletkou vystačíte. Pokud tedy máte rádi výrazné, metalické líčení.

Se stíny si vystačím několik měsíců. Paletka je bytelnější, než její předchůdkyně, což vítám. Moje stařičká Sweet Peach už je malinko „rozviklaná“ (recenzi paletky Sweet Peach dodám). Chocolate Gold je tak ideálním kamarádem na cesty. Zlato-hnědý obal je nádherný a možná tak trochu poukazuje na to, že stíny obsahují opravdové zlato. 

TOO FACED CHOCOLATE GOLD PALETKA

TOO FACED CHOCOLATE GOLD PALETKA

Stíny pod lupou..

Metalické odstíny nepráší, mají pro mě ideální „mazlavou“ konzistenci a skvěle se nanáší plochým štětcem z přírodních štětin i prstem. Bála jsem se toho, že budou stíny opadávat. Pokud se ale stíny nebudete snažit navrstvit, tolik neopadají. I tak s touto paletkou raději nejdřív líčím oči a až pak sahám po make-upu. Párkrát jsem to udělala i naopak a stíny neopadaly natolik, že bych je vějířovým štětcem nesmetla bez toho, abych poškodila make-up. Pokud budete opatrné, dá se to. Matnou část paletky bych přirovnala ke stínům ze Sweet Peach paletky. Jsou akorát pigmentované, opadávají jen na štětci (na víčku nepráší) a odstíny jsou ideální na ztrácení barviček (především tedy odstín So Boujee).

U metalických stínů je lepší se štětcem moc nešmudlat, ale spíše ťupat a stín pokládat. U matných barev se štětcem pracuji velmi lehce a pokud chci stíny rozmazat, metalické barvy se nevytrácí.

Oblíbené stíny, srovnání a zklamání

Jak asi tušíte, nejvíc mě baví „přirozenější“ metalické odstíny. Konkrétně Rich Girl, Famous, Clasyy & Sassy a Old Money. Vyjímkou je fialový stín Livin‘ Lavish, který není tak fialový, jak na první pohled vypadá a moc mě baví. Stříbrná je opravdu stříbrná a zlatá opravdu zlatá. Tak jak odstíny znáte z klenotnictví. To, že je paletka spíše teplejších barev mi vyhovuje. Sedí to ke mě díky podtónu pleti i očí lépe. Jediný stín, kterému jsem nepřišla na chuť je neonově růžový. Lepší odstín i pigmentaci růžových glitterových stínů má za mě Glitter Bomb od Pupa Milano nebo odstíny v Moondust paletce. Řekla bych, že odstín New Money v Chocolate Gold je v porovnání s nimi spíše průměrný. Takhle jedovatě růžovou snad stejně nikdy nevynosím.

TOO FACED CHOCOLATE GOLD PALETKA

S výdrží stínů nemám od té doby, co používám místo báze pod oční stíny stíny krémové od Bobbi Brown problém. Stíny díky ní drží jak přibité až do večera. Cena paletky je 1 420 Kč a koupíte jí v Sephoře.

Pokud se nebojíte barev, paletku rozhodně doporučuji. Dá se s ní vytvořit i jemnější denní líčení. Pokusím se s ní vyfotit i detail líčení a hodit ho alespoň na Instagram. Světlo a čas je momentálně můj nepřítel. Láká vás paletka nebo máte zálusk na jinou? Mějte se krásně, K.

TOO FACED CHOCOLATE GOLD PALETKA
TOO FACED CHOCOLATE GOLD PALETKA
TOO FACED CHOCOLATE GOLD PALETKA

2 KOMENTÁŘE

  1. Tahle paletka mě na první pohled zaujmula. 🙂 Miluji metalické stíny a opravdu má širokospektrální skladbu. Takže se s ní dá udělat velká paráda. 🙂 Pigmentaci vidím z fotek má jistě fantastickou. Takže tahle paletka mě láká v poslední době hodně. 🙂

Comments are closed.