RECENZE: Urban Decay Born To Run Paletka

0

Naked2 od Urban Decay byla moje první highend paletka. V té době jsem moc dražší kosmetiky neměla a razila jsem heslo, že stačí kosmetika z drogérie. Že je to chyba lávky jsem zjistila zanedlouho poté. Když se na to koukám zpětně, Naked2 není tou nejlepší paletkou, kterou doma mám, ale i přes to je značka Urban Decay moje srdcovka.

To, že jsou stíny v Naked paletkách dobré říkám i dnes. Doma Naked2 i Naked Smoky. Stíny jsou ale v porovnání se stíny od Too Faced suché a více práší. Tento fakt jsem si uvědomila až postupem času, kdy jsem si pořídila paletku od Too Faced. Tuším, že to byla broskvová paletka, u které jsem poprvé viděla, že stíny jsou o stupeň lepší, než u Urban Decay.

[box type=“warning“] Podrobnou recenzi paletky Naked2 najdete v tomto článku. [/box]

Možná se ptáte, proč se tu dva odstavce zaobírám jinými paletkami a značkami. Ono je to totiž dost důležité. Paletka Born To Run je úplně jiná než předchozí paletky UD. Ať už mluvím o obalu nebo o kvalitě.

Obal paletky

Většina paletek, které UD uvede na trh jsou hodně třpytivé, v případě Born To Run jde o něco úplně jiného. Jelikož je paletka určená primárně na cesty, je tenká, lehká a v plastovém obalu. Obal je hodně podobný papírovým obalům. Balení mě zaujalo z jediného důvodu, jsou na něm fotky měst a jedna je i ze Santorini, kde jsme s Honzíkem před rokem trávili dovolenou. Paletka má veliké zrcátko, což vítám. Často se líčím mimo domov, nebo třeba v autě a tam je zrcátko příjemný bonus navíc.

Born To Run Urban Decay

Krémová struktura

Stíny jsou krásně máslové, vysoce pigmentované a skoro nepráší. Pokud bych měla porovnat kvalitu stínů Naked a Born To Run, nejnovější paletka má v sobě přesně to, co mi u stínů UD chybělo. Pokud mám být konkrétní, tak je to právě struktura stínů, která je teď krásně krémová a stíny se nanáší velice jednoduše.

Doma mám paletek hodně, proto jsem si v poslední době žádné nekupovala. Když jsem zalezla do Sephory a zjistila jsem, že mám 20% slevu, už u vchodu jsem věděla, že ten den si nějákou paletku odnesu. Jako první jsem automaticky došla ke stojanu Too Faced. Čokoládovou paletku si přeji už dlouho, ale pořád jsem se k její koupi neodhodlala. Tak nějak mi příjde, že většinu odstínů z paletky doma v podobnén provedení mám.

Potom jsem šla ke stojanu UD, paletka Born To Run mě lákala hlavně proto, že má v sobě teplé odstíny. Většina blogerek už teplé odstíny nemůže ani vidět, já doma ale žádnou vyloženě teplou paletku nemám, takže jsem nejdříve sáhla do Naked Heat. Kvalita stínů Heat je srovnatelná právě se stíny z Naked paletek, které doma mám. Pak jsem ze zvědavosti sáhla i do paletky Born To Run. Shodou okolností jsem vyzkoušela velmi podobný odstín a ten rozdíl ve struktuře i pigmentaci byl obrovský a viditelný i přes to, že paletky od sebe nejsou vydané ani rok.

Born To Run Urban Decay

Born To Run Urban Decay

Teplé paletky mě baví, za což můžou moje zelené oči a výrazný teplý podtón pleti. Červené a oranžové tóny vytáhnou mojí zelenou barvu. I přes to, že je paletka plná barev, troufám si říct, že stíny vynosím na denní bázi. Mám raději přirozenější odstíny a třeba takovou modrou jsem na očích neměla nikdy. To ale neznamená, že zastřenou modrou bych si na oči nedala. Jen to musí být ten typ barvy, který mi sedne, což si myslím, že stíny v Born To Run paletce v 95% splňují. Po dlouhé době jsem tak na očích měla velmi výrazné zeleno-černé kouřovky a cítila jsem se v nich dobře.

Některé stíny se v paletce tváří nenápadně, na víčku jsou pak ale hodně viditelné a dramatické, což je případ třeba stínu Wanderlust. Pak jsou tu přirozenější hnědé, zlatavé a načervenalé odstíny, které stačí bez jakékoliv kombinace nanést na víčko a vypadají skvěle sami o sobě.

Born To Run Urban Decay

Stíny pod lupou…

Stíny mají ideální “mazlavou” konzistenci, jsou krásně pigmentované a rychle a snadno se ztrácejí. Jak už jsem zmínila výš, paletka je daleko lepší, než stíny z Naked paletek. Stíny se dobře nanáší jak prstem, tak štětcem z přírodních štětin. U těch výraznějších barev nanášení jen prsty nedoporučuji. Tím, že jsou barvy hodně intenzivní byste nebyli tak precizní, jak je u podobně výrazných stínů potřeba.

Matná část paletky je podobná stínům ze Sweet Peach paletky od Too Faced. Jsou akorát pigmentované, opadávají jen na štětci a na víčku nepráší.

Když jsem se s paletkou poprvé líčila, postupovala jsem jak jsem zvyklá. Nejdřív jsem nanesla make-up, až poté jsem aplikovala stíny. Překvapilo mě, že výrazné stíny vůbec neopadávaly. Jestli něco opadalo, pak to zachytil vějířový štětec a make-up to vůbec nenarušilo. U opadávání hraje i velkou roli to, jaký štětec použijete. Proto je důležité mít kvalitní štětce a až potom investovat do dražší paletky. I s levnější paletkou vykouzlíte intenzivní a precizní líčení, pokud budete mít kvalitní štětce. Mě se osvědčily štětce Bodyography a z levnějších pak štětce Zoeva.

U třpytivých stínů je lepší se štětcem nešmudlat, spíše ťupat a stín pokládat. U matných barev se štětcem pracuji velmi lehce.

Z těch přirozenějších jsem si oblíbila konkrétně Stranded, Weekender, Riff, Double Life a Ignite. Weekender a Riff jsou matné barvy, idealní na ztrácení. Weekender sice vypadá nenápadně, na víčku je ale vidět dost. Smetanový Breakaway je krásný ve vnitřním koutku i pod obočím a myslím si, že by se dal použít i místo rozjasňovače.

Born To Run Urban Decay Born To Run Urban Decay

Úžasně vypadá i růžový odstín Still Shot a Hell Ride. Když jsem se koukala na video od Jeffreeho Stara, měla jsem pocit, že ani těchto výrazných barev se bát nemusím. Ještě jsem tedy neměla odvahu, ale až bude možnost, určitě vynosím i výrazné odstíny. Vypadají bombasticky.

Tím, že paletka obsahuje přirozené, matné, třpytivé i bláznivé barvy mohu říct, že i přes to, že doma žádné jiné stíny mít nebudete, s touto si vystačíte na hodně dlouhou dobu dopředu.

Born To Run Urban Decay Born To Run Urban Decay

Výdrž stínů je skvělá. Vždy ale používám podkladovou bázi. Buď sahám po krémovém stínu od Bobbi Brown nebo po pokladkové bázi od Urban Decay. Stíny i díky nim drží krásně intenzivní až do večera. Cena paletky je 1 390 Kč a koupíte ji v Sephoře nebo na stránkách urbandecay.cz.

Pokud máte rádi barvičky, paletku rozhodně doporučuji. Dá se s ní vytvořit jemné denní líčení i velmi dramatický look. Pokusím se s ní časem vyfotit i detail líčení a dát ho alespoň na Instagram. Jak se vám paletka líbí? Mějte se krásně, K.

born to run urban decay