Zbavme se ekzému #2

0

Jak jsem psala v jednom v přechozích článků, že mi ekzém nedá spát, teď, s příchodem jara, je to ještě horší. Nemám ekzému moc, mám jen pár míst, kde se mi ekzém ukazuje, ale za to pořádně svědí. Nejvíce mám ekzému na krku a v loketní jamce. A protože v poslední době často listuji v knížce Tajemství kosmetiky, a zajímám se, co produkty, které používám obsahují, více sahám po přírodnějších produktech. Záměrně nepíši po přírodních, protože každá kosmetika v sobě bude mít nějákou chemickou složku. Třeba kvůli tomu, aby déle vydržela. Ale o tom zase jindy, až si budu jistější v tom, čemu rozumím a čemu ne. Přeci jen je pro mě spousta věcí ještě neznámá, začarovaná vesnice, protože jedna knížka ze mě všeználka neudělá.

Co je to srdcovnice?

Jak je ale všeobecně známo, mastičky, které jsou na ezkémy určené většinou obsahují kortikoidy, které jsou pro tělo z dlouhodobého hlediska špatné. A jelikož mám ekzém už několik let a už se ho asi nikdy nezbavím, raději po kortikoidech nesáhám. Když už, musí být ekzém hodně nepříjemný. A protože se mi teď na jaře ekzém zhoršil, porozhlédla jsem se v lékarně.

Před časem jsem pro Vás napsala první článek, ze série Zbavme se ekzému, a protože mě mastička Halicar pomáhá, rozhodla jsem se, že další díl napíši právě o ní. Mastička je z rostliny srdcovnice, které se latinsky říká Cardiospermum halicacabum L. a proto si myslím, že se mastička jmenuje právě Halicar, podle srdcovnice. A můžou jí používat i děti.

Na ekzém mi nejvíc pomáha dovolená

Ekzém mi sice nezmizel, ale když mě místa svědí, a já je mastičkou namažu, mám klid. Navíc se mi suché mapy nezvětšují a nejsou tolik začervenalé, jako předtím. Nejsem si jistá, jestli by mastička vyléčila ekzém sama o sobě, protože jsem se dočetla, že se používá hlavně při doléčování atopického ekzému, nebo při svědění pokožky, ale mě od svědění opravdu pomáhá a to je důležité. A mapy s ekzémem nemám tak velké, takže mi nevadí, že úplně nezmízí. Vím totiž, že časem se ztratí a doufám, že to bude už na konci května, kdy jedeme k moři. Moře mi totiž pomáhá ze všeho nejvíce.

Cena mastičky je okolo 100 Kč. Zkoumala jsem i složení, protože v té knížce, kterou jsem zmiňovala hned na začátku, je všechno krásně popsané a žádné špatné látky mastička neobsahuje. Berte ale prosím v potaz, že nejsem žádný specialista a tolik se v této problematice ještě nevyznám. Časem se chci zaměřit na složení veškeré mé kosmetiky, ale než tím vším projdu, bude to trvat déle, než pár dní. Pokud Vás zajímá složení kosmetiky, koukněte na aplikaci Ingred.Watch. Stačí do ní napsat počáteční písmena dané ingredience a aplikace Vám ukáže, co je složka zač. Šikovné a rychlé.

Mastičku používají i miminka

Navíc mastičky stačí málo a co jsem se koukala na internetu, pochvalují si jí právě i maminky od miminek. Mastička vytvoří na ekzému takový lehký film, který se do pár minut vstřebá. Co se týče parfemace, z mastičky cítím nějákou rostlinu, myslím si, že to bude právě ta srdcovnice. Mě osobně to připomíná vůni žlutého vlaštovičníku, který znám z dětství, ze zahrady. Parfemace není silná, ale cítit je.


Mě osobně mastička pomáhá právě od toho nepříjemného svědění, takže budu ráda, když napíšete dolů do komentářů vaše zkušenosti, protože léčba ekzému je zdlouhavá a někdy i nekonečná. Když už si myslím, že mám klid, najednou se ukáže. Znáte Halicar? A co pomáhá Vám? Mějte hezký den, Karolína.