Můj rok 2016

0

Nikdy jsem na blog nepsala články o tom, jaký rok jsem žila, i když si myslím, že každý rok (hlavně od té doby co bloguji) byl v něčem přelomový. A letos jsem se to rozhodla napravit. Obě dvě poloviny roku stáli za to, jak ta druhá půlka byla vyjímečná v tom, že jsme si pořídili nového člena do rodiny.

Leden a Můj rok 2016

Hned na začátku roku jsem poprvé na vlastní oči viděla malinká štěnátka dobrmanů, mohla se o ně alespoň na chvilku starat, fotit je a mazlit se s nimi. A taky jsem viděla, jak se rodí. Byla to nádhera. V lednu se také stala jedna z největších událostí roku, co se blogu týče, protože jsem se stala jednou z Cosmobloggerek (čemuž pořád nemůžu uvěřit) a několikrát jsem se Cosmopolitanu objevila. Je to pro mě opravdu velká událost, protože mít fotku, nebo článek v tak velkém časopise, je pro mě opravdu čest a nezdálo se mi o tom ani v tom nejvzdálenějším snu.

Tehdy jsem si uvědomila (stejně, jako několik měsíců předtím, na Blogerce roku), že můj blog má opravdu smysl a blog si nepíši jen tak pro sebe. První měsíc v roce pro mě začal i negativně, protože jsem byla na pár dní v nemocnici, za což jsem teď, postupem času ráda, protože jsem díky tomu začala chodit do diaporadny v IKEMU. Byli jsme v Primarku a na blogu jsem se pustila do několika DIY projektů, které si troufám říct, že stáli za to a moc mě bavily. Testovala jsem produkty od Bioderma, Lush, nebo Michael Kors.

Únor

Třetího února jsem dodělala poslední zkoušku zimního semestru a mohla si tak alespoň na pár dní oddychnout. S mamkou a ségrou jsme byly na plese, kde se nám moc líbilo a udělaly si tak dámskou jízdu a skvěle jsme se bavily. V únoru mám, stejně jako Honzík narozeniny a dostala jsem tehdy skvělé dárky. První z nich byly štětce Zoeva a začala jsem se tak líčit kvalitními štětci a usnadnila jsem si tak práci nejen s vblenděním stínů. Pořádný rozdíl ve štětcích vidím až dnes, postupem času. Druhým dárkem byl nový mobil, který jsem ale dostala už v lednu (za to, jak jsem byla v lednu statečná v nemocnici :D). Dostala jsem iPhone 5s (Honzíku, kdyžtak mě oprav, víš, že v tomhle se moc nevyznám) a na Instagramu i na Facebooku se tak začaly objevovat krásnější a kvalitnější fotky a já si ušetřila nejedny nervy. Dostala jsem i překrásné hodinky. Testovala jsem značky Make-up Revolution, Freedom Cosmetics, nebo třeba Hempz, které jsem mohla vyzkoušet i díky Vám a blogu.

V únoru jsem se také dostala k tomu, abych konečně zhodnotila produkty roku 2015 a sepsala tak článek těch nejlepších z nich. Poprvé jsme s Honzíkem byli v L’Occitane obchodě a já se tak zamilovala do bambuckého krému na ruce. Užívali jsme si sněhu a v únoru jsem měla poprvé fotku v Cosmopolitanu. Když jsem si časopis vyzvedávala na poště, byla jsme nadšená a pyšná zároveň. Byla to bomba.

Březen

Poprvé jsem byla ve Špindleru a na Medvědíně, kde jsme byli s mojí rodinou. Jedli jsme borůvky, smáli se a už tehdy bylo tak krásně, že jsem byla jen v tričku s krátkým rukávem. V březnu mi také ségra ukázala „kouzlo“ Snapchatu, na které jsme ale pořádně nikdy nepřišla. S Honzíkem jsme byli v divadle, na hře Kurz negativního myšlení a pamatuji si, že ten den byl nabitý a já nevěděla, co dělat, a kde být dřív. Nejdřív jsem byla ve škole, potom spěchala na event Garnieru a večer jsme byli v divadle. V březnu jsem jen tak pro radost dostala růže, byla na eventu s NYX, který přicházel tehdy do České Republiky a naučila jsem se dělat tu nejlepší snídani na světe. Bagetu se ztraceným vejcem (recept najdete tady). Sedmnáctého března nás na Instagramu byla 1000, z čehož jsem byla nadšená.

Testovala jsem značky jako je Megasmile, Clinique, ale i Cien z Lidlu. Po několika měsících jsem byla i u kadeřnice a moje vlasy vypadali po dlouhé době zase krásně. Poprvé jsme byli v JumpParku a zamilovali si skákámí.

Duben

V dubnu jsem dostala novou kabelku Micheal Kors, která má neobvyklou, hořčicovou barvu a od dubna jí nosím prakticky každý den. Je skvělá. Na jaře jsme jezdili často na bruslích a začali chodit do fitka a do sauny. Oslovila mě značka Sportique a já tak dostala hned několik přírodích produktů. Většinu z nich jsem si zamilovala stejně tak, jako kakaovou paletku od Too Faced, která je snad nekonečná.

Také jsme v dubnu na chatě poprvé grilovali a jedli první ředkvičky. Přišel mi balík od Victoria Secret a já se tak zamilovala do nových plavek. A taky jsme se s Honzíkem rozhodli, že v létě pojedeme do Neapole. V dubnu jsem také začala chodit na první pořádnou brigádu do školky, a do jesliček.

Květen

Často jsme chodili na procházky do centra Prahy. Na jaře mám ráda, že už je venku po zimě teplo, a hlavně více sluníčka. A tak jsme si ho užívali, jak jen to šlo. Zkoušela jsem si vypěstovat své vlastní avokádo, což nakonec nevyšlo, ale snaha se cení, že?

Miluji vůni šeříku, takže jsem doma měla hned několik větviček. I v květnu jsme hodně cvičili. Honzík mi pořífil broskvovou paletku od Too Faced, Naked korektor a Beauty Bledner. Všechny produkty používám do dnes a velmi často. Korektor a Beauty Blender dokonce každý den. Dostala jsem a testovala jsem BeautyBox od Marie Claire. Z této spolupráce jsem měla strašně velkou radost. Na konci května jsem také poznala na evetu Dove youtuberku PattyImage, která mi dodala skvělou energii do života.

Červen

Na začátku červan jsem začala psát články o cukrovce a naskytla se mi tak možnost je psát pravidelně. S Honzíkem jsme byli na výletě, na který vzpomínám do dnes, protože ten den bylo moc hezké počasí. Byli jsme na Karlštejně a na Velké Americe. Celý den jsme prochodili a bylo nám krásně. Jeden z nejhezčích zážitků roku, ikdyž šlo o „obyčejný“ výlet v přírodě. Na eventu Klorane jsem potkala Leoše Mareše, přečetla jsem knížku Dívka ve vlaku a dostala tenisky Converse, které se hodí opravdu ke každému outiftu. Osmnátého června jsme viděli obrovské hejno labutí na pražské náplavce, na které se také nedá zapomenout.  Zapojila jsem se do soutěže s blogerky.cz a vyhrála tak balík těstovin, ze kterého čerpáme ještě dnes. Také jsem poprvé dělala kynuté, jahodové knedlíky, které se mi překvapivě povedly.

V červnu bylo opět zkouškové období, kdy jsem zvládla všechny zkoušky a jednu si nechala na zaří, protože se mi na chatě nechtělo učit. Vyzkoušela jsem KA-BROW, a naučila se tak líčit si obočí tak, jak jsem si vždy představovala. Přišel mi také obrovský balík produktů od značky Pupa Milano, a já měla tak zásobu krémů na opalování na několik měsíců dopředu, což se nám náramně hodilo. A opět jsem byla v Cosmopolitanu (tento měsíc dokonce 2x), pro který jsem vytvořila líčení. Na konci měsíce jsem byla na Cosmo akci se značkou Nivea a vyzkoušela si tak nový sport. Aero Jógu. Nechyběla jsem ani na eventu Elnino, který byl na Žižkovské věži. Podala jsem žádost ohledně tématu bakalářské práce a chtěla jí začít psát už o prázdninách, což nevyšlo.

Červenec

Ty nejdobrodružnější prázdniny začali na Mallorce, kam jsme jeli s mojí celou rodinou. Měli jsme pronajatý domeček u pláže a hospodařili si sami. Po příjezdu domů jsme se nestačili ani rozkoukat a letěli jsme do italské Neapole, kde se nám líbilo. Poprvé jsem plula lodí, byli jsme na Capri, v Possitano, nebo v Sorrentu. Ochutnala jsem pravou italskou pizzu, zmrzlinu, nebo kávu a připadala jsem si jako ve filmu.

Přečetla jsem knížku Než jsem tě poznala, kterou jsem dostala díky spolupráci s internetovým knihkupectvím arara.cz a jsem vděčná za to, že s nimi můžu spolupracovat až do dnes. Jedna fotka se mi objevila na stránkách časopisu Marie Claire a dva „sloupky“ jsem měla i červencovém Cosmopolitanu. Pořídila jsem si knížku Bábovky a celkově celé prázdniny jsem hodně četla. Četla jsem ale knížky, které jsem chtěla a ne literaturu do školy, což pokračuje i do dnes. Na konci měsíce jsme naplánovali další výlet do Itálie, kterou jsme si zamilovali. Koupili jsme letenky do Bari.

Srpen

Hned od prvního srpna jsme hlídali jednu fenku ze štěnátek dobrmanů a dvě ragdoll kočičky, které jsme si zamilovali na tolik, že teď už doma jednoho ragdoll kocourka máme. Chodili jsme na houby a na procházky do lesa. V průbehu srpna se mi také na inzulínové pumpě ukázalo upozornění „vážná chyba pumpy“ a tak jsme asi za 3 hodiny dostala pumpu novou. Jen jsem měla menší problém s informacemi, které v pumpě byli, a tak jsem to musela řešit i přes ikem, abych pumpu správně nastavila. Vše se povedlo poměrně hladce a teď už bych si do bazénu voděodolnou pumpu stejně nevzala. Pro jistotu. S mamkou a ségrou jsme byli po dlouhé době v kině, na filmu Matky na tahu.

Honzík byl na dlouhé pracovní cestě a domů se vrátil hned s několika dárečkami. Nejhezší dáreček byl ale ten, že se vrátil domů. V srpnu to bylo rok od našich zásnub s Honzíkem. Svatba do roka a do dne sice nebyla, ale láska mezi námi nezmizela. A svatba přeci není to nejdůležitější. Jak říkáme, to nejdůležitější je to, že se máme. Četla jsem Dokonalého cizince, nebo třeba Manželovo tajemství. V sprnu všem blogerkám přišel božský balíček od Avonu, který nás všechny uchvátil. Napsala jsem také článek o tom, jak mi zjistili cukrovku a s Cosmopolitanem jsem vyzkoušela kosmetiku Kiehls. Pomalu ale jistě jsme začali hledat ragdoll koťátka.

Září

V hlavní roli byla na začátku měsíce Moondust paletka. Dodělala jsem zbývající zkoušku a šla tak do nového semestru s čistým štítem. Začala jsem spolupracovat s eshopem kupkosmetiku.cz, vyzkoušela jsem produkty od Sebamedu, Essence, nebo Teteseptu. Když byl Honzík na další pracovní cestě, domů mě přišla obří kytice růží, což bylo naprosto krásné gesto. Ususěné je mám do dnes. Dělali jsme domácí burgery na novém kontaktním grilu, dostala jsem další beauty box a byla na vyhlášení výsledků nejlepší kosmetiky roku časopisu Cosmopolitan.

V září jsme konečně našli vysněné koťátko a jeli se tak na Allwina podívat až k Ostravě, a začali se těšit na to, že v říjnu budeme mít nového člena domácnosti. Cestou nazpátek jsme se ubytovali v Brně v Maximus Resortu, užili si tak nádherný víkend a viděli jsme nejkrásnější wellness centrum. Brněnská přehrada se nám také moc líbila, škoda jen, že už nebylo teplo na koupání.

Říjen

Začátek semestru a deprese z toho, že jsme nezačala psát bakalářku (nechtějte vědět, jakou depresy mám teď, nemám ani čárku). Přípravy na cestu do Bari a plánování výletu za rodinou, do Anglie. V Bari bylo nádherně. Opět jsme hodně procestovali. Nejvíce se mi líbilo v Polignano Al Mare, kde jsem viděla nejkrásnější pohled na moře. Bylo vidět jen moře a úplně mi to vyrazilo dech. Nádhera. Nikde nebyli žádní turisté a počasí bylo ideální. Dokonce jsme se i koupali.

Řešila jsem také vše možné pro to, aby měl Allwin to nejlepší a našla tak i nejideálnější škrábadlo, které jsem tahala do prvního patra. Byla to fuška. Po návratu z Bari (na konci října) jsme si jeli pro našeho Allwina a já tomu stále nemohla uvěřit.Přečetla jsem Playground od Lars Kepler a hlavně si užívala Allwina. Někdo z Vás mě nominoval do soutěže Blogerka Roku. Nebyl to Honzík, nebyla to mamka a ani ségra. O to víc mě to těšilo.

Listopad

V listopadu jsem byla znovu v na stránkách Cosmopolitanu. Také jsme díky Avonu měla možnost navštívit casting pro přehlídku Blanky Matragi v Obecním domě a poznat jí osobně. Také jsem pár dní zvracela a nebylo mi dobře. Přišel mi zimní Beauty Box a jela jsem do Anglie s babičkou za tetou a její rodinou. Měli jsme krásné počasí a zase jsem viděla o kousek světa víc a taky veverky v parku. Honzík to sám s Allwinem doma zvládl úplně v pohodě.

V listopadu jsme měla také předčasné Vánoce a dostala nový iPhone 7. Začali jsme se těšit na vánoce, byli na severu Čech při rozsvícení výnočního stromečku, v muzeu na výstavě betlémů a Vánoce se blížili tak rychle, že jsem všechny dárky kupovala až v prosinci. S honzíkem jsme měli 3 leté výročí a já se začala objevovat na stránkách časopisů díky mému příběhu s cukrovkou.  Časopis Blesk pro ženy, Aha pro ženy, Zdraví, Metro a další. Na úkor těchto článků se mi začali ozývat i lidé, že jim můj článěk pomohl, za což jsem byla vděčná. Také jsem byla na eventu Colgate, kde jsme se bavili o bělení zubů. Na blogu se také objevil velký test řasenek.

Prosinec

Prosinec už byl plný Vánoc a vánoční atmosféry. Na návštěvu přijela ségra, takže jsme ochutnali svařák, byli na vánočním staromáku a po několika měsících zase v JumpParku. Pečení cukroví, první sníh, překrásná limitka od Pupa Milano a staré ozdoby na stromeček. Rodinná oslava na chalupě mimo signál s obrovskou pecí, ze které se nikomu nechtělo dolů. Těšení se na vánoční prázdniny a vánoční večírek od nás z práce. Nakupování dárků a radost z toho, co jsme vymyslela pro Honzíka. Návštěva rodiny a těšení se na Štědrý den spolu s mým 5ti letým bráškou.

Vánoce jsme oslavili u mojí rodiny a silvestr slavili poprvé na horách, kde bylo báječně. Plno sněhu, legrace a jídla. A nejlepší na tom všem bylo bobování a záchvaty smíchu s mojí mamkou. Ty jsou totiž legendární. Mezi svátkami jsme byli i v Designer Outlet Parndorf v Rakousku, kde mi Honzík koupil mimo jiné novou kabelku Michael Kors. A aby toho nebylo málo, Allwínkovi začali padat zoubky.

Celý rok byl krásný a stál za to. Děkuji všem, kteří ho prožívali, a žili semnou. Těším se, co bude za rok, Vaše K.