RECEPT na skvělou snídani – ztracené vejce

4

Když jsem si v poslední době procházela fotky jídel (abych našla inspiraci k tomu, co vařit, protože už vážně nevím, co k večeři), s hrůzou jsem zjistila, že na moje oblíbené ztracené vejce jsem Vám ještě recept nepsala. On to tedy není recept, jako spíš nápad na snídani, protože na tom nic těžkého není a většina z Vás už ztracené vejce moc dobře zná. Jednu dobu jsem si ztracené vejce dělala velmi často a celkově mám vajíčka k snídani moc ráda. Tahle božská snídaně Vám zabere jen pár minut a s trochou štěstí jí zvládnete hned na první pokus, stejně jako jsem to zvládla já. Nevím proč, ale vždycky jsem si myslela, že udělat ztracené vejce je nadlidský úkol a je potřeba hoooodně zkušeností v kuchyni. Opak je pravdou, za plotnou stojím pravidelně jen pár let a vejce se mi povedlo hned na první pokus.

Ingredience na obloženou housku se ztraceným vejcem:

  • vejce
  • houska
  • ředkvičkové klíčky
  • toastový sýr
  • máslo
  • kečup
  • sůl a pepř

Začneme vajíčkem, protože to je hlavním bodem celé naší snídaně. Já je vždy vařím po jednom (maximálně po dvou), protože tak se s největší pravděpodobností povedou. Dáme si vařit vodu do kastrůlku a vajíčko si mezi tím opatrně vyklepneme do hrníčku, nebo skleničky. Když se nám voda začne vařit, plamínek plotýnky zmenšíme a pomocí vařečky uděláme v hrnci vír, do kterého opatrně vajíčko vlijeme. Nepoužívám žádný ocet, jak se většinou radí a problém s tím nemám. Vajíčko vaříme okolo 3 minut a to je celé tajemství.

Párkrát se mi stalo, že se mi při servírování vajíčko rozteklo, což mi ale nevadilo, protože tak či tak ho vždy naříznu nožem.

Pak už si jen překrojím housku, namažu máslem, obložím toastovým sýrem a připraveným vajíčkem. Vajíčko osolím a opepřím a nahoře ozdobím ředkvičkovými klíčky, které dají celému jídlu šmrnc.  Nakonec přidám kečup.

ztracené vejce recept

Myslím si, že je to ideální nápad na víkendovou, nebo vyjímečnější (možná už i vánoční?) snídani, nebo tehdy, když chcete pořádně nastartovat do náročného dne. Jak servírujete ztracené vejce vy? Krásný den a dobrou chuť, Karolína.

4 KOMENTÁŘE

  1. […] jsem se dělat tu nejlepší snídani na světe. Bagetu se ztraceným vejcem (recept najdete tady). Sedmnáctého března nás na Instagramu byla 1000, z čehož jsem byla nadšená. Testovala jsem […]

  2. […] jsem se dělat tu nejlepší snídani na světe. Bagetu se ztraceným vejcem (recept najdete tady). Sedmnáctého března nás na Instagramu byla 1000, z čehož jsem byla […]

  3. Moje oblibena snidane! Musime nekdy udelat spolecnou snidani v praci 🙂

Comments are closed.