KNIŽNÍ RECENZE: Laurent Gounelle – Muž, který chtěl být šťastný

1

O motivačních knížkách je toho poslední dobou slyšet víc a víc. A protože jsem nikdy žádnou motivační knížku nečetla, v prosinci jsem si jednu vybrala pod stromeček. Rozhodovala jsem se mezi knížkou Mnich, který prodal své ferrari a právě knížkou Muž, který chtěl být šťastný. A protože první knížku znají všichni, vybrala jsem si druhou o které zase tolik nemluví. Do knížky jsem se ani nepodívala, a popravdě řečeno jsem ani nevěděla, co od toho čekat. Z různých článků a videí jsem věděla, že podobné knížky pomáhají při duchovním rozvoji, ale to bylo více méně všechno.

Příjemné a odpočinkové čtení

Překvapilo mě, že je knížka psaná velmi jednoduchým příběhem a čte se velmi lehce. I přes to, že má jen 148 stran jsem jí četla několik dní, protože jsem o hodně věcech přemýšlela. Celá knížka je vlastně o člověku, který je na dovolené a pár dní před odjezdem navštíví léčitele. Navštíví ho spíše ze zvědavosti a ten zjistí, že je sice po zdravotní stránce zdravý, ale není šťastný, což je problém i většiny z nás.

I přes to, že máme všechno na co pomyslíme, nejsme spokojeni a materiální věci nám ke štěstí nepomůžou. Několik dní mu pomáhá najít správnou cestu k tomu, aby v životě dokázal to, co chce, aby nejednal tak, jak chtějí ostatní a aby zkrátka život prožil a nejen přežil. A tím pádem knížka pomáhá i vám. Přemýšlíte a zamýšlíte se nad tím, co čtěte a co doopravdy chcete.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Motivační knížka? Proč ne

Myslím si, že jsem si vybrala správně. Knížka je čtivá a jednoduchá. Bála jsem se, že budu číst o něčem, čemu nebudu rozumět, protože občas to tak v podobných knížkách (co jsem slyšela) bývá a vy musíte tak něják dozrát, abyste to pochopili.

Určitě bych mohla tuhle knížku doporučit a už mám další podobné knížky, na které se chystám. Je jich spousta! V dnešní době je dobré myslet na sebe a na duchovní rozvoj a občas se v tomhle uspěchaném světě zastavit a odpočívat.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Autor: Laurent Gounelle

Originál:  L´Homme qui voulait etre heureux

Počet stran: 148

Rok vydání: 2008

Nakladatelství: Rybka Publishers

Anotace: Jste na výletě na ostrově Bali a pár dní před odjezdem navštívíte jednoho starého léčitele. Ne že byste k tomu měli nějaký zvláštní důvod, nejste nemocní, jen se doslechnete o jeho velkém věhlasu a napadne vás, že byste se s ním mohli setkat.Starý léčitel vás prohlédne. Jeho diagnóza zní jasně. Těšíte se dobrému zdraví, avšak váš život není… šťastný.

Ten moudrý stařec jako by vás znal lépe než vy sami. Neobvyklým náhledem na váš dosavadní život vás vtáhne do vůbec nejpoutavějšího dobrodružství, jaké si člověk může představit – dobrodružství objevování sebe sama. Zážitky, které vám zprostředkuje, radikálně změní váš život a stanou se klíčem k životu, o kterém jste vždy snili.
Tato knha nám ukazuje, jak se osvobodit od věcí, které nám brání v tom, abychom byli skutečně šťastní.
Laurent Gounelle je psycholog, spisovatel a odborník na rozvoj osobnosti.Již čtrnáct let cestuje po světě a setkává se s výjimečnými lékaři a léčiteli, ať už jde o americké experty v oblasti neurologie a neurolingvistiky, peruánské šamany nebo balijské mudrce.

Knížku seženete okolo 200 Kč, mrkněte se po ní. Mějte se krásně a dejte mi vědět, jestli podobné knížky čtěte i vy. K.

1 komentář

  1. Já mám k motivačním knihám takový rozporuplný vztah… Některé jsou výborné a opravdu mě donutí se zamyslet nad svým životem a konáním, ale některé jsou dle mého jen snůška motivačním citátů zasazených do jakéhosi děje či příběhu a ty mě moc nebaví. Ale tahle vypadá dobře, poohlédnu se po ní 🙂

Comments are closed.