KNIŽNÍ RECENZE: Radka Třeštíková – Bábovky

7

Další knížka, kterou jsem o letošních prázdninách přečetla jsou Bábovky od Radky Třeštíkové. Věděla jsem, že knížka je o 12 ženách, a že se jejich příběhy budou více, či méně prolínat. Netušila jsem ale, že prolínání postav si budu chtít kreslit dokonce i na papír.

Samozřejmě, že jsem si je na papír nekreslila, ale občas jsem musela dohledávat, nebo přemýšlet nad jmény těch, o kterých už se v některé předchozí kapitole mluvilo. Těch pár (doslova pár) zádrhelů se mi ale v pohodě podařilo najít. S každou kapitolou poznáte jiný příběh a novou ženu. A věřte nebo ne, každá žena má ten život úplně jiný, než těch ostatních 11. Přesto mají vždy něco společného. Ať už přes kamarádky, manželky, milenky, nebo děti a prodavačky.

Moc se mi líbilo, že s každou další novou kapitolou se dozvídáte pokračování, nebo detaily toho předchozího příběhu.

Knížku jsem přečetla jedním dechem a ani na chvíli mě příběhy nenudily. I když má knížka přes 300 stran, přečetla jsem jí během prodlouženého víkendu. Četla jsem jí vždy, když byla volná chvilka a příběhy hltala jeden za druhým. Každá kapitola mluví o jedné ženě, takže je to všechno poměrně přehledné.

Bábovky Radka Třeštíková

Obálka knížky je krásná. Působí na mě velmi pozitivně, i když všechny příběhy v knize rozhodně pozitivní nejsou.

Při čtení se zasmějete, i popřemýšlíte. Já jsem měla tendenci se do role hlavních hrdinek vždy vcítit, protože jsou to příběhy, které spousta žen v dnešní době prožívá.

Nejzajímavější mi přišel asi prvni příběh o Rebece, což byla milenka Martina. Bavilo mě číst o tom, co se jí honí hlavou, protože jsem nad tím nikdy nějak nepřemýšlela. Byla to i jedna z věcí, která mě zaujala hned na obálce.

Bábovky Radka Třeštíková

Konce jednotlivých příběhů už si ale musíte domyslet (minimálně konec toho posledního příběhu), což mi přišla škoda. Kdo ví, třeba bude i nějáké pokračování? Alespoň já bych to brala všema deseti.

Autorka: Radka Třeštíková
Originál: Bábovky
Počet stran: 328
Rok vydání: 2016
Nakladatelství: Motto
AnotaceDvanáct žen, dvanáct osudů propojených v jednom románu. Napadlo vás někdy, co řeší milenka ženatého muže a jaká je ve skutečnosti ta příšerná manželka, o které jí on vypráví? Nebo proč má sestra manželky tak špatný vztah se svojí dcerou. Jak se vlastně cítí ta patnáctiletá holka, na kterou si rodiče nikdy neudělají čas? A kam se vlastně poděly ty peníze? Kdo je vzal, kdo je ztratil, kdo je utratil, kdo je našel a kdo je bude muset vrátit? Nechte se strhnout upřímnou zpovědí hlavních hrdinek, kde nechybí ironie, humor, bolest, napětí, nenávist ani láska. Kde se emotivní příběhy vzájemně prolínají, jeden vede ke druhému, k celé řadě zajímavých rozuzlení a potom nerušeně pokračují dál, někdy šťastně, někdy ne, takový už je život.

Bábovky Radka Třeštíková

Bábovky Radka Třeštíková

Bábovky je ideální oddechová knížka na léto a myslím si, že je to velmi povedená a konečně ČESKÁ knížka nejen pro ženy. Knížka se mi líbila víc, než některé Moyesovky, a to už je co říct. Jedna z nejlepších knih, co jsem letos četla. A i když je knížka hlavně o matkách a dětech, nemusíte se bát, že knížka nebude to pravá, pokud nemáte děti.

Co čtěte přes prázdniny vy? Mějte se krásně, K.

p.s ten název knížky je boží, nemyslíte?

7 KOMENTÁŘE

  1. Ja ji precetla v podstate za jeden den, je opravdu ctiva. I mamce se libila. Ano, pribehy jsou, rekneme „negativni“, ci spise se zabyvaji tou horsi casti nasich zivotu, ale diky tomu jsou realistictejsi, protoze i my se soustredujeme spis na to spatne v nasich zivotech, nez na to kladne a hezke. Typicky český. Pribehy jsou nedokoncene schvalne a spravne, jejich zivoty pokracuji zkratka dal a objevuji se dalsi problemy apod. To by byla nekonecna kniha. A opet – o to je realistictejsi. Ani nas zivot nikdo nemuze v knize uzavrit, protoze jde dal..

  2. Po knize už dlouho pokukuji, ale teď bych se měla začít učit, ne číst O:) Jenže recenze se ti vážně povedla, tak nevím nevím, jak se mi to podaří 🙂

  3. Bábovky mám v hledáčku, ale ještě jsem se k nim nedostala. Vlastně k žádné knize od Třeštíkové. Po Tvé recenzi se na ně těším ještě víc 🙂

Comments are closed.