RECENZE: Glukometr Contour Plus One

0

V dnešním příspěvku bych se s vámi ráda podělila o své nejnovější zkušenosti. Měla jsem totiž možnost otestovat nový glukometr Contour Plus One a dnes vám přináším moje první dojmy z testování. Glukometr mám doma asi 2 měsíce a za tu dobu jsem si ho moc oblíbila.

Jako úplně super věc se mi zdá aplikace do mobilu, kterou často využívám. Ukazují se vám v ní šikovné grafy, takže krásně vidíte, jak se vám daří cukrovku zvládat. Jelikož si nevedu diabetický deník (já vím, jsem ostuda), je to pro mě skvělá příležitost vidět fakta a výsledky. Pokud si deník vedete, bude vám stačit aplikace, do které můžete vše zaznamenat. Překvapilo mě, že moje hodnoty nejsou zdaleka tak špatné, jak jsem si myslela. Často se mi totiž ukazuje zelená, takže pak v grafu ani hodnoty nemusím po jednom kontrolovat a hezky vidím, jestli je glykémie v normálu nebo není.

Všechny hodnoty i časy si můžete nastavit sami, takže glukometr pak může odhadnout, jestli je čas před jídlem, po jídle nebo jste nalačno. Super!

Data se přenášejí přes Bluetooth a aby se data aktualizovala v mobilu, musí být glukometr zapnutý. Přenos informací trvá pár sekund.

V aplikaci si můžete detailně zapisovat množství jídla, pohybovou aktivitu nebo množství inzulínu. Vychytávkou je i možnost fotky, kdy si můžete například vyfotit jídlo, co jste měli.

Samozřejmě se vám ukazují i průměry, které jsou přehlednější, než v samotném glukometru.

Systém semaforu se mi líbí. Je to rychlá odpověď na to, jestli je vaše glykémie v pořádku, či nikoliv. Při nízké glykémii se vám zobrazí možnost kontaktovat vašeho blízkého člověka, jehož telefonní číslo jste zadávali při nastavování samotné aplikace. Toto je šikovné například pro děti nebo tehdy, pokud je vám opravdu špatně.

Glukometry řady Contour mám ráda hlavně z toho důvodu, že šetří proužky tehdy, pokud dáte málo krve na proužek. Říká se tomu „druhá šance“, kdy máte 30 vteřin na přidání krve a proužek se tak neznehodnotí. Často se mi stávalo, že jsem proužky musela vyhodit právě z toho důvodu, že první kapička krve byla malá. Od té doby, co používám tyto glukometry, mi tato starost odpadla a troufám si říct, že díky tomu ročně ušetřím alespoň jedno balení proužků. S novým glukometrem se tento čas zvýšil na 60 sekund.Musím ale poznamenat, že i těch původních 30 vteřin mi vždy na nabrání většího vzorku krve stačilo.

Rozbalovací video:

[embedyt] https://www.youtube.com/watch?v=IxliCdBaDpo[/embedyt]

 

Glukometr je skvělý, už bych ho neměnila. Jsem moc spokojená. Kdo jste ještě nevyzkoušel, jděte do toho.

Jaký glukometr máte vy? Já začínám pokukovat v cizině po novém glukometru Freestyle Libre. Slyšeli jste o něm? Mějte se hezky a přeji krásné glykémie!

Vaše Karolína

contour plus one contour plus one contour plus one