RECENZE: Proč jsou meteoritky Guerlain zázračné?

3

V kosmetickém světě nejspíš neexistuje kultovnější pudr než Guerlain Météorites Perles. Poslední dobou po něm sahám často a konečně jsem přišla na to, z jakého důvodu. Rozhodla jsem se vše sepsat do jednoho článku a podělit se s vámi o to, proč jsou tak oblíbené. Jestli ještě žádné meteoritky ve své sbírce nemáte, připravte se na to, že po přečtení tohoto článku o nich budete při nejmenším přemýšlet. Jsou totiž nádherné už na první pohled.

Krásný luxusní obal mluví za vše. Pudr je skvostem mé kosmetické sbírky a krásná je i jeho růžová krabička. Balení obsahuje houbičku, která slouží jak k nanášení pudru, tak k tomu, aby se perličky neobouchaly, nerozbily a neztratily tak na účinku. Je tedy důležité houbičku nevyhazovat a pokaždé jí vrátit zpět.

Guerlain Météorites

Perličky sjednocují tón a barvu pleti. Jde o pudr, který vyloženě nematuje, ale nemůžu mluvit ani o typickém rozjasnění. Na pleti vytvoří spíše jemný filtr, pokožka vypadá svěží, odpočatá, hydratovaná a jemně rozzářená. A právě kvůli tomuto efektu jsem si meteoritky zamilovala. Z pleti neudělají nepropustnou masku a z mé suché (teď v zimě i mdlé) pleti vytvoří pravý opak. Mám pocit, že po aplikaci je má pleť jemně matná a efekt je těžko popsatelný. Je plná života s jemným závojem, který schová nedokonalosti. Třpyt je viditelný, ale decentní.

Tím, že perličky typicky nematují a nemají vysoké krytí, není pleť jednolitá, ale působí jako sjednocený, projasněný a dokonalejší obličej. Efekt není viditelný na první (ani druhý) pohled, ale na denním světle se pleť krásně rozjasní.

Nanášení meteoritků je jednoduché. Já používám dva druhy štětců a pudr aplikuji na celý obličej. Malým štětec přepudruji oblast pod očima a okolo nosu a velkých štětcem zbytek. Pokud si na prozářenou pleť netroufáte, můžete pudr použít na vyvýšená místa na obličeji místo rozjasňovače. To je na lícní kosti, nad horní ret a případně na střed nosu. Perly se nedrolí, výrazně neubývají a práší minimálně.

Guerlain Météorites

Nemáte rádi květinové vůně? Tahle pudrovo-fialková vůně vás nadchne!

Zapomenout nesmím ani na krásnou nadčasovou pudrovo-fialovkou vůni. Při nanášení mám pocit, že používám něco luxusního a mimořádného. Díky jedinečné parfemaci si jsem jistá, že bych perličky bez dlouhého přemýšlení poznala vždy a všude. Není to vůně, která by vás omrzela nebo by se vám přestala líbit, je nenapodobitelná a jedinečná.

Mám světlý odstín 02 Clair/Light, který v sobě obsahuje směs pastelových odstínů. Konkrétně bílých, růžových, zelených a žlutých kuliček, které září už na první pohled. Není to ale třpyt a jas, na který jsem zvykla u většiny přípravků. Guerlain Météorites Perles jsou jemné a velmi decentní. Dodají pokožce záři, jemnost a pleť působí pěstěnějším dojmem.

Rozjasňující perlové kuličky Guerlain Météorites stojí okolo 1 490 Kč a mají 25 gramů.

Co jste od Guerlain vyzkoušeli vy? Je něco, co bych si měla pořídit? Zatím si brousím zuby na jejich kompaktní verzi perliček, ale slyšela jsem, že nejsou tak dobré. Máte zkušenosti? Mějte se hezky, Karolína

*Za meteoritky Guerlain děkuji eshopu elnino.cz. Zaslání pudru k otestování však nemění můj názor ani jeho recenzi.

3 KOMENTÁŘE

  1. Poslední dobou mám stále víc pocit, že se mi nedaří najít kvalitní pudr. Asi popřemýšlím i nad tímto. PS: Tvůj blog se mi velmi líbí, jen je nepraktické, že si nemůžu na článek kliknout pravým tlačítkem a otevřít si jej do nové záložky, abych stále mohla zůstat na hlavní stránce. 🙂

    • Ahojky Nikčo,

      moc děkuji za komentář. Záleží na tom, co od pudru potřebuješ. Já mám ráda ještě MAC Studio Fix nebo Bourjois Healthy Mix. Co se týče pravého tlačítka, dříve to na webu šlo. Zrušili jsme to potom, co mi někteří z blogu stahovali a používali fotky bez povolení. Takhle je to aspoň trochu složitější. Zkusím to ale probrat s přítelem a pokusíme se s tím něco udělat 🙂

      Měj se hezky a moc děkuji za komentář, Karolína

Comments are closed.