RECENZE pod pOKličkou: Medik8 Hydratační sérum HYDR8 B5

0

Už několikrát jsem vám psala na Instagramu, že poslední dobou bojuji s pletí. Mám výrazné začervenání, které jsem se konečně rozhodla řešit víc a spolu s chladným obdobím (a hormony – co si budeme povídat) mám pleť citlivější a sušší, než jindy v roce. A to i přes to, že se o pleť starám pravidelně. Momentálně testuji kosmetiku Natinuel. Se začervenáním to bude běh na dlouho trať, ale s mojí přesušenou pletí jsem bojovala i před návštěvou salónu. Nakonec jsme se dopátraly k tomu, že přesušenou pleť mám nejspíš ze sulfátů v kosmetice, a proto jsem se rozhodla dát všem micelárkám sbohem a v pečující kosmetice být věrná (aspoň nějákou dobu) jedné značce. Co jsem používala moc ráda bylo sérum HYDR8 B5 od Medik8, které mi od nepříjemného pnutí a suché pleti hodně pomáhalo.

[box type=“warning“] Jak se o pleť starat s příchodem studeného počasí? Přečtěte si článek plný konkrétních tipů. [/box]

Sérum má velmi lehkou gelovou konzistenci, bleskově se vstřebává a je vhodné pro všechny typy pleti od 20 let. Používá se 5-6 kapek na vyčistěnou pleť a dekolt ráno a večer, ještě před nanesením krému. Pokud máte pleť mastnou nebo problematickou, mohlo by vám stačit i samotné sérum, já krém nevynechávala ani v léte. Cena se pohybuje okolo 1020 Kč za 30 ml a balení vydrží při každodenním používání okolo 3 měsíců.

Balení obsahuje i krásnou papírovou krabičku, takže bude vypadat hezky i jako dárek. Matná luxusní skleněná lahvička vypadá dobře, nezůstávají na ní otisky prstů a díky praktické pipetce je dávkování séra velmi jednoduché a přesné.

Pod pOKličkou aneb složení kosmetiky

A jaké je složení séra? Rozhodla jsem se zařadit do recenzí občas i ingredience s tím, že je trochu rozebereme. Na konci vypsané složky máte vždy ukazatele, jestli je do kosmetiky vhodná či nikoliv a případně proč.

Aqua  – Sérum obsahuje z největší části vodu. U kosmetiky je nejdůležitější to, jakou má voda kvalitu, což se nejspíš dozvíme jen málo kdy. (+) Vhodná, ale záleží na kvalitě.

Panthenol – D-pantenol, provitamín B5 (proto název HYDR8 B5) je protizánětlivý, zmírňuje podráždění, regeneruje pokožku a je vhodný pro křehkou pokožku (+) Velmi vhodný.

Sodium Hyaluronate – Sodná sůl kyseliny hyaluronové, má zvlhčující a ochranné účinky. (+) Velmi vhodná, ale záleží na původu. 

Calcium Pantothenate – Vitamín B5 jako sůl vápníku, doporučuje se v doplňcích stravy, u kosmetiky je to sporné. (?) Doporučuje se omezeně.

Phenoxyethanol – Konzervant, může způsobovat alergii. (-) Nedoporučuje se.

Ethylhexylglycerin – Posilovač konzervačních složek, alternativa za parabeny. (?) Neškodný, ale u velmi citlivé pleti může vyvolat dermatitidu.

Citric Acid – Kyselina citronová, biotechnologická látka identická s tělem, podporuje ochranu výrobků, reguluje hodnotu pH výrobků. (+) Velmi vhodná.

Složení dnes ještě posuzovat nebudu. Přeci jen je to první produkt, který jsem zkoumala takhle do detailů, ale myslím si, že vzhledem k malému množství ingrediencí bude složení v pořádku. U jiné kosmetiky je ingrediencí několik desítek a tady se tvaří špatně jen konzervant. Pokud máte více zkušeností, určitě budu ráda, když mi do komentářů hodíte nějáké tipy, jak toto hodnotit. Ale doufám, že časem na to příjdu i já sama.

Po nanesení je pleť hebká a na omak k vláčná. Sérum je průsvitná vodovo-gelové tekutina bez parfemace, vstřebá se během minutky, takže něják nezdržuje ranní rutinu a make-up na ní drží. I přes to, že je cena vyšší, výrobek doporučuji. Sérum HYDR8 B5 je velmi příjemné a pleť nezatěžuje.

Mějte krásné Vánoce a užívejte zasloužené volno. K.

*Informace ohledně kosmetických ingredieních čerpám z knih Posouzení obsahových látek v kosmetice na základě označení INCI, Tajemství kosmetiky a případně ze slovníčku/encyklopedie Složení kosmetiky na encyklopedie.biooo.cz.

Sérum jsem dostala na vyzkoušení od webu Arome.cz, článek nebyl podmínkou testování. Vydala jsem ho z vlastní vůle a zaslání produktu nemění můj názor ani jeho recenzi.