RECENZE: Kosmetika Astrid

1

Oficiálně je sice léto u konce, já si ale myslím, že nás sluníčko a vysoké teploty jen tak neopustí. A pokud ano, určitě se tu objeví někdo, kdo plánuje dovolenou v září nebo říjnu. To je podle mě nejlepší čas na dovolenou. Turistů je v letoviscích málo, moře osvěží a počasí je super i na výlety. Na sluneční kosmetiku není nikdy pozdě a sluneční ochrana je důležitá nejen v červenci a v srpnu. Astrid byl tak hodný, že mi jejich slunčení kosmetiku Sun Care poskytl v hojném počtu. Takže jsem mohla kosmetiku otestovat a vy jste si o 3 balíčky mohli zasoutěžit na mém Instagramu. V dnešní recenzi vám tedy popíši, jaká je kosmetika Astrid a které produkty jsem si oblíbila.

Já osobně mám nejraději olejovou sluneční ochranu.  Na sluníčku a u moře je moje pokožka hodně suchá, takže hydrataci jen vítám. Navíc olej nezanechává bílý film, což se může hodit třeba tehdy, pokud nosíte nejraději černé plavky. Oleje od Astridu navíc podporují bronzový vzhled pokožky, takže chytnete takovou tu hezkou zdravou barvičku. Letos jsem měla olej s SPF 30 a 6. Zatímco 6 jsem používala v Čechách, 30 jsem vyvezla k moři.

Na co nikdy nezapomínám je balzám na rty s SPF. Sluníčko mi totiž často vytáhne i opary, takže se jim snažím předejít právě balzámem. Můj nejoblíbenější balzám od Astrid (a co se týče sluneční ochrany na rty, tak asi nejoblíbenější vůbec) je žlutý balzám na rty s kakaovým máslem. Na první přičichnutí mi balzám voněl spíše po kokosu, kakao jsem cítila až na druhý pokus. Voní božsky, je lehký a svou práci plní, letos jsem měla opar jen na jaře před státnicemi.

kosmetika Astrid
kosmetika Astrid

Klasickou varinatou jsou pak tělová mléka. Astrid dělá tělová mléka ve spreji, což je super, protože to výrazně urychlí aplikaci. To ocenila moje mamka na Mallorce, můj šestiletý bráška se mazáním nechtěl zdržovat.

Co se týče pleťových krémů s SPF, dříve jsem to neřešila a používala jsem klasické mléko na tělo i na obličej. Chyba! Nevím jak vy, ale já mám citlivou jak pleť, tak oči. Stačilo tedy, abych se jednou potopila a mléko se mi dostalo do očí, což štípe hooodně dlouho. S tímto pleťovým krémem se mi to nestalo. Krém je navíc zmatňující, takže bude super i pro smíšenou a mastnou pleť. Podobnou pozitivní zkušenost mám i s pleťovým krémem od Pupa Milano. V tomto případě se vyplatí mít dva druhy produktů nebo takovou tu multifunkční tyčinku. Ta je skvělá třeba na cesty a v očích (ve většině případů) nepálí.

kosmetika Astrid

I přes to, že jsem líná na pravidelné mazání těla, když se opaluji nic nepodceňuji a o pleť pečuji i po opalování. Většinou sahám po kokosovém oleji, pokud mám ale olejů dost, pak se hodí mléko po opalování, které mám ráda hlavně tehdy, když se spálím. Příjde mi, že mléko pokožku zklidní. Mléko od Astrid je hodně lehké, krásně voní a vstřebává se velmi rychle.

Skvělou vychytávkou – a novinkou tohoto roku – pro mě byl transparentní sprej na opalování, který se může aplikovat na mokrou pokožku (jeho texturu můžete vidět na fotce níže). Mimochodem, čekala jsem průhlednou, po alkoholu smrdící vodičku, jak to tak většinou bývá. Milým překvapením bylo, že nakonec svou texturou připomíná spíš lehký olej a vůní mi sprej evokuje vzpomínky na dětství. Takovou tu klasickou vůni opakováku u moře, ale příjemnou.

kosmetika Astrid
Astrid sun care

Astrid dělá i sluneční kosmetiku pro děti, což jsou produkty, po kterých sahám často i já. Alespoň tedy tehdy, když si můžu vybírat. Příjde mi, že kosmetika určená pro děti je tak něják šetrnější. Jak je tomu ve skutečnosti ale nevím, možná je to jen má domněnka.

Co vy a kosmetika Astrid? Také vám přípomíná dětství? My jsme doma nepoužívali nic jiného. Mějte se krásně, Karolína

1 komentář

Comments are closed.