SEFIROS Marulový olej

1

Pokud čtete můj blog už delší dobu, asi jste si všimli, že ráda používám oleje. Nejspíš je to tím, že mám hodně suchou pleť a pokožku a tak hydratace není nikdy dost. Používám je jak na celé tělo, obličej, vlasy, ale také na odlíčení, nebo tehdy, když si chci udělat domácí peeling. Ne každý mi ale vyhovuje a můj úplně nejoblíbenější je kokosový olej, který krásně voní a sedí i mojí citlivé pokožce a těsně za ním je také bambucké máslo. U kokosového oleje mám ale problém v tom, že pokud ho používám delší dobu, ucpává mi póry.

Olivový, nebo arganový olej mi ale neseděl vůbec a vždycky jsem se po nich hlavně v obličeji osypala. Když mi domů přišel Marulový olej, byla jsem plná očekávání, ale na druhou stranu jsem se bála toho, jak bude moje pleť reagovat. Marulový olej mám od značky Sefiros, o kterém jsem toho ještě moc neslyšela a u nás to má být horká novinka. Je 100% přírodní, což vítám, protože toho na pleť a tělo dáváme behěm dne tolik, že vyměnit klasickou kosmetiku za něco přírodního, nám určitě neuškodí.  Nejprve jsem ho začala používat na obličej, hlavně po fitku, protože to mám pleť vždycky hodně vysušenou a jelikož si do fitka zapomenu občas vzít i tělový krém, párkrát jsem ho použila i místo něj a nebo také na vlasy po fénování.

Byla jsem příjemně překvapená z toho, že mi pleť nepodrážil a na to, že je to olej se za chvíli vstřebal a skvěle vyživil. Mám ráda pocit těsně po tom, co si namažu krémem, nebo olejem obličej, protože často trpím pnutím a teď na jaře i šupinkami na pleti a s tímhle olejem se mi ulevilo. Nicméně mám hodně suchou a červenou oblast okolo nosu a tam marulový olej nezabral. Má velmi lehkou texturu, takže není tak hutný (nebo hustý), jako ostatní oleje.

Co se týče dalšího využití, na tělo je také super. Jelikož má ale 30 ml a není zrovna nejlevnější (za 30 ml dáte okolo 349 Kč), celkem by se mazání prodražilo a tak jsem ho použila jen několikrát. Do vlasů jsem ho také párkrát zkoušela. Pokud máte hodně suché, třeba i zesvětlované vlasy, bude super. U jemných a mastných vlasů se bojím toho, aby je nezatěžoval. Oleje na vlasy mám ráda hlavně v létě, kdy jsou vlasy vysušené sluníčkem, nebo třeba solí od moře.

marulový olej recenze

Balení je praktické, s malou pipetkou, skvěle se s ní tak dá odhadnout dávkování. Trochu mě ale zklamala etiketa, která se hned ze začátku umastila, což je u oleje jasné, takže bych volila něco trochu jiného. Každopádně je to jen estetická záležitost a na funkčnosti oleje to nemá vliv.

marulový olej recenze

Marulový olej je ze semen marulového stromu a je lisovaný za studena. Zaujalo mě také, že se dá přimíchat do šampónů na vlasy, takže ten zbytek, který mi zbývá nejspíš využiji i na to. Hezky jemně voní (podobně, ale méně jako třeba arganový olej)

Olej jsem testovala opravdu na hodně, hodně citlivé pleti s ekzémem a častým začervenáním a olej mi vyhovuje, takže pokud jste na tom podobně, nemusíte se bát. Na tělo vzhledem k ceně mám raději kokosový olej, ale pokud Vám nevadí si připlatit, oblíbíte si ho i na hydrataci těla. Určitě marulový olej řadím mezi oblíbence! Používáte oleje? A který olej máte nejraději? Mějte se fajn, K.

 

1 komentář

Comments are closed.