KNIŽNÍ RECENZE: S.K. Tremayne – Ledové sestry

0

Ledové sestry jsem dostala předminulý rok k Vánocům, takže jsem s jejich přečtením dost otálela. Vždycky bylo něco přednějšího a poslední půlrok jsem řešila hlavně školu, takže jsem knížku nakonec otevřela až v Izraeli, kam jsem jela za Honzíkem na menší dovolenou.  A zhltla jsem jí jedním dechem. Letos chci číst víc, ale předsevzetí jsem si žádné nedala. Tak něják doufám, že alespoň 12 jich zvládnu.

Po Ledových sestrách jsem sáhla proto, že jsem nechtěla číst žádný přeslazený román (i když je mám sem tam ráda) a podle anotace mě knížka nalákala z mé soukromé sbírky knížek nejvíc. Bude pro mě těžké popsat příběh a nic neprozradit, takže se raději nebudu pouštět do detailů.

Pryč z Londýna

Sarah a Angusovi se v Londýně narodili jednovaječná dvojčata Kirstie a Lydia, která jsou od sebe k nerozeznání natolik, že samotní rodiče mají problém poznat, která holčička je která. Potom, co jedna z dívek neštastnou náhodou zemře, se rodina přestěhuje na opuštěný a strašidelný ostrov Torran, na kterém bydlela Angusova babička. Chtějí k sobě najít ztracenou cestu a doufají v nový začátek. Na starém domě je ale spousta práce, předcházejí ho strašidelné historky a na ostrov se dá dostat pouze člunem nebo při odlivu. Největší problém začíná ve chvíli, kdy dcera Kirstie prohlásí, že se stala chyba a ona je ve skutečnosti Lydie. Matka Sarah je v šoku a všechno se začne komplikovat a prohlubovat ve chvíli, kdy je na ostrově s holčičkou sama.

Kniha je plná zvratů a emocí, čte se lehce a neřekla bych, že je vyloženě strašidelná. Občas jsem se ale musela z příběhu vymanit, abych si utřídila myšlenky. Musím říct, že scénářů, jak kniha dopadne, jsem měla několik a ani jeden nebyl správný. Pokud máte rádi temné a tragické příběhy, knihu doporučuji. Líbila se mi moc 🙂

Ledové sestry recenze

Autor: S.K. Tremayne

Originál: The Ice Twins (2015)

Počet stran: 336 stran

Rok vydání: 2017

Nakladatelství: Motto

Anotace:

Rok po tragické smrti malé Lydie se její rodiče Angus a Sarah Moorcroftovi s jejím jednovaječným dvojčetem Kirstie odstěhují na malý skotský ostrov, který Angus zdědil po své babičce. Doufají, že v novém prostředí se jim podaří složit dohromady střípky jejich starého života. Jenže pak jejich zbývající dcera Kirstie prohlásí, že právě ona je Lydie a Kirstie je dvojčetem, které zemřelo – a jejich svět se opět hroutí. S blížící se zimou je Angus nucen odcestovat z ostrova kvůli práci. Sarah trpí pocitem osamělosti a Kirstie (nebo je to Lydie?) je čím dál tím víc nevyrovnaná. Bouře zanechá Sarah s dcerou na ostrově zcela odříznuté a Sarah se začne znovu trápit minulostí – co se opravdu stalo toho osudného dne, kdy jedna z jejích dcer zemřela?

Jaký thriller byste mi doporučili vy? Mějte se hezky a čtěte! Karolína

Ledové sestry recenze Ledové sestry recenze Ledové sestry recenze