KNIŽNÍ RECENZE: Shari Lapena – Manželé odvedle

1

Pomalu ale jistě se dostávám do školního módu, což je dost negativní. Každopádně nás ještě čekají dvě krásné dovolené, takže nezoufám. No dobře, zoufám, protože se musím začít připravovat na dvě zkoušky, které mě v září čekají a pak budou státnice a bakalářka. ALE chlácholím se, že je pořád času dost…

A tak se na školu snažím zatím moc nemyslet. Měla bych totiž neustále špatnou náladu. Protože jsem o prázdninách měla hodně času, přečetla jsem i knížku MANŽELÉ ODVEDLE od Shari
Lapena, která mě oslovila už na ukazateli v metru, kde jsem si jí všimla poprvé. Nakonec jsem jí přečetla jedním dechem a poměrně rychle. Je pravda, že mě se líbí většina knih, které přečtu. Když už
totiž nějákou tu knížku vezmu do ruky, čtu si o ní, kde se dá. Abych věděla, do čeho jdu. Nechci totiž ztrácet čas tím, že budu číst knížku, která mě bavit nebude. A tak sahám zpravidla po jistotě. Naposledy mě zklamalo pokračování knížky Než jsem tě poznala (Život po tobě – recenze tady), ale protože jsem chtěla znát konec, dočetla jsem jí.

Nejsem náročný čtenář, většina knih, které čtu se mi líbí. A jelikož jsem detektivek a thillerů četla jen pár, nemůžu tolik srovnávat. Teď mě láká Jo Nesbo, který je velmi oblíbený. Čas dlouhých večeřů a teplých čajů se blíží, tak bych mohla doporučenou literaturu občas vyměnit za oddechový kousek. Zpět ke knížce Manželé odvedle. Tak něják na sobě vidím, že mě klasické romany tolik nebaví. Raději sáhnu po detektivce nebo thilleru a zatím se mi to vyplatilo.

Manželský pár Anne a Marco jsou pozváni k sousedům na oslavu narozenin. Jelikož jim na poslední chvíli odmítne chůva hlídání, pohádají se. Anne chce dceru vzít sebou nebo zůstat doma, Marco trvá na tom, že jí nechají doma, protože už slíbili, že příjdou bez ní. Nakonec se rozhodnou, že dceru na oslavu nevezmou, ale každou půl hodinu za ní budou chodit a  kontrolovat jí. Navíc sebou vezmou i chůvičku, co na tom, že je na ní kamera rozbitá, zvuk ale funguje.

Co by se tedy mohlo stát? Jejich Cora je přeci hned vedle, v postýlce.

Na oslavě narozenin Anne na manžela žárlí. Jejich sousedka Cynthia je krásná, upravená a očividně se Marcovi líbí. Proto se rozhodne, že je ten správný čas jít domů. Nakonec se k ní přípojí i manžel. Po příchodu domů zjistí, že hlaví dveře jsou pootevřené. Jejich milovaná, roztomilá dceruška je pryč.

Jak mohli nechat svoje miminko doma samotné a jít se bavit k sousedům? Jaký rodič by tohle udělal? Co si o nich ostatní pomyslí a jak budou vypadat před vyšetřovatelem? Nejdůležitější ale je, aby se jejich Cora našla. Na ničem jiném nezáleží. Proč by ale jejich dceru někdo unášel? A proč nikde nejsou žádné stopy po pachateli? 

Čtivá a napínavá kniha Manželé Odvedle

Kniha se mi líbila. Je velmi čtivá a napínavá. Při čtení jsem měla několik tipů, kdo by Coru mohl unést. Často jsem viníka přehodnocovala a ve finále jsem nebylo ani blízko, ani daleko pravdě. Samotný konec knihy jsem vůbec nečekala. Tento typ knih mám já osobně moc ráda. Kniha je velmi podobná Dívce ve vlaku. Manželé Odvedle mě zaujali více. Nejspíš asi formou, kterou je kniha psaná. Je psaná jak z pohledu Marca, tak z pohledu Anny.

Kdybych měla děti, nejspíš bych si několikrát rozmyslela, jestli chci knihu číst. Kniha ve mě zanechala dojem reálného příběhu, který se může opravdu stát. Nicméně mě autorka ani příběh nezklamal a knihu mohu doporučit.

Autor: Shari Lapena

Originál: The Couple Next Door

Počet stran: 272 stran

Rok vydání: 2017

Nakladatelství: Knižní klub

Anotace: Nikdy nevíte, co se děje na opačné straně zdi. Vaše sousedka nechce, abyste vzali své šestiměsíční dítě na slavnostní večeři. Nic osobního, ale rušilo by pláčem. Váš manžel prohlásí, že to nevadí. Bydlíme přece hned vedle. Zapneme dětskou chůvičku a každou půl hodinu ho přijdeme zkontrolovat.
Vaše dcerka spala, když jste ji viděli naposledy. Teď stoupáte po schodech do svého mrtvolně tichého domu a vaše nejhorší noční můry se naplnily. Je pryč.
Nikdy předtím u vás nebyla policie. Teď prohlížejí celý váš dům a kdoví, co tam všechno najdou…

Nyní mám rozečtenou Farmu od Tom Rob Smith, tak doufám, že mě nezklame. Co čtete vy? Pochlubte se v komentářích. Hezký den, Karolína

Knížku Manželé odvedle mi zaslalo knižní nebe: www.megaknihy.cz a já jsem si při čtení přišla opravdu jako na obláčku 🙂

1 komentář

  1. Vzhledem k tomu, že mám takhle malé dítě, tak nějak nevím, jestli je dobrý nápad to číst 😀 Nicméně to zní dost zajímavě a na knihu jsi mě rozhodně nalákala 🙂

Comments are closed.