Tipy na knížky #4 – Přečtěte si Třeštíkovou a Hartla!

7

Hartl a Třeštíková patří mezi nejznamější české autory. Na jejich knihy jsem před lety slyšela tolik chvály, že jsem prostě neodolala a jejich knížky si koupila. Bábovky i Malý pražský erotikon se mi líbili tak moc, že jsem při příští návštěvě knihkupectví koupila všechny ostatní knížky. A pokud jste neviděli díl Show Jana Krause, kde je hostem Patrik Hartl, moc doporučuji, já ho viděla několikrát.

Momentálně mi na nočním stolku leží Nejlepší víkend od Patrika Hartla, což je poslední kniha, kterou jsem od něj nečetla. Co budu číst pak, netuším. Třeštíkovou jsem také přečetla celou, chybí mi jen její prvotina Dobře mi tak, na kterou se chystám v blízké době a dnes pro vás mám 4 tipy na knížky, které jsem přečetla a moc se mi líbily. Jde o oddechovky, které se hodí na dovolenou i na večerní čtení po práci. Nudit se nebudete.

radka třeštíková veselí

Radka Třeštíková – Veselí

Nejčerstvější dočtenou knihou je právě Veselí. Upřímně mě nenalákal obal ani název, ale protože mám knížky od Třeštíkové ráda, dala jsem jí šanci. A udělala jsem dobře! Děj se odehrává na Moravě a část knihy je napsaná moravským nářečím, takže jsem očekávala, že mě styl psaní bude štvát. Nakonec jsem se do knihy zamilovala po pár stránkách a hltala jsem každou kapitolu. Začetla jsem se do ní skoro okamžitě a přes 400 stran jsem přečetla za dva dny. Je napsaná jednouše a velice vtipně, takže jsem se smála snad na každé stránce a dalo mi zabrat, abych se nerozesmála nahlas před lidmi. Hlavní hrdinkou je Eliška, která se vrací z Prahy zpět do rodného městečka Veselí, kde se snaží podnikat a hledá to, co má opravdu ráda. Malinko mě zklamal konec, ale doufám, že bude další díl. Někde jsem četla, že jde o takovou Bridget Jonesovou po moravsku a musím souhlasit. Za mě zatím nejlepší kniha od Třeštíkové. Čtivá, svižná…. Přesně to, co jsem v posledních dnech potřebovala 🙂

Amanda Stevensová – Okřídlená duše

Po knize Okřídlená duše bych asi sama od sebe nikdy nesáhla. Když jsem ještě pracovala pro Arome, s holkama jsme tam začaly s takovým čtenářským klubem a jako druhou knížku jsme si vybraly právě Okřídlenou duši od Amandy Stevensové. V knihkupectví mě trochu vystrašil fakt, že jsem knihu našla v oddělení Young-adult. Nemusíte se bát, o typickou literaturu pro mládež nejde. Hlavní hrdinkou je restaurátorka hřbitovů Amelia, která od útlého věku vidí, stejně jako její otec, duchy. Drží si od nich odstup díky pravidlům, ale detektiv John Devlin Amelii přitahuje víc než kterýkoliv jiný muž i přes to, že by se od něj měla držet dál. Jak se říká, zakázané ovoce chutná nejlépe a Amelie shodou náhod pomáhá Devlinovi při vyšetřování vražd. Pokud máte rádi duchovno, detektivní příběhy, trochu té romantiky a nevadí vám zdlouhavější a táhlejší pasáže, na knížku koukněte. Jde o první knížku ze série Hřbitovní královna, která má šest dílů, takže pokud vás kniha nadchne, máte další měsíce co dělat 😀

okřídlená duše recenze

Patrik Hartl – Okamžiky štěstí a Malý pražský erotikon

patrik hartl malý pražský erotikonNakonec jsem si nechala Patrika Hartla. Jako první jsem od něj četla Malý pražský erotikon, který se mi zdál skvělý. Knihu jsem doporučila ségře a mamce, na ségru tam toho sexu a podvádění bylo moc, já jsem se při čtení bavila a vůbec bych se nezlobila, kdyby Hartl vydal další díl. Líbila se mi tak moc, že jsem si jistá, že se k ní za pár měsíců nebo let vrátím. Knížka je oddechová, velmi čtivá a místy dost realistická. Vulgarity mi v knížce nepřekážely, přišlo mi, že se tam tak něják hodí. Jde o propletenec nejednoduchých vztahů dvou rodin během celého života. V anotaci je to napsané poměrně výstižně, jde o knihu i pro ty, kteří bývají ke knížkám o lásce zpravidla nedůvěřiví. Za mě je zatím erotikon nejlepší Hartlům počin.

Kniha Okamžiky štěstí mě tolik jako erotikon nenadchla. Líbí se mi, jak je kniha napsaná. Na jedné straně čtěte příběh Veroniky a když knížku otočíte, čtěte příběh bratra Veroniky Jáchyma. Prožijete tak dva příběhy v jednom nebo spíš jeden příběh ze dvou stran. Já jsem začala číst Veroničinu část a musím říct, se mi po přečtění Veroničiny části do Jáchyma moc nechtělo, protože jsem věděla, jak to celé dopadne. Proto jsem se při čtení Jáchyma občas nudila a některé části mi přišly zdlouvanější ale knížku jsem dočetla. Kdybych jako první nečetla Malý pražský erotikon, nejspíš bych hodnotila lépe. Takhle je to takových 3,5/5. 

Co vy a knížky? Kterou máte rozečtenou a jaké jsou vaše oblíbené? Těším se na tipy, Karolína.

7 KOMENTÁŘE

  1. Musím se přiznat, že Třeštíková ani Hartl mě úplně nelákají. Mám pořád pocit, že jsou to knihy spíše pro lidi, kteří už za sebou mají odžito více, než já. Okřídlenou duši mám však doma a těším se, až se na ni vrhnu. Já momentálně čtu Mirákl od Škvoreckého (krásné, ale náročné čtení) a novinku od mého nejmilovanějšího Kinga – Outsider. Oboje rozhodně doporučuji. Určitě doporučuji cokoliv od Kinga.:-)

  2. Knihy čítam rada, aktuálne mám tiež jednu českú rozčítanú. Je od autorky Štastneho blogu Barbory Štastnej – Jak jsem sebrala odvahu. No je fajn, ale čakala som od nej viac. Z kníh môžem určite doporučiť Vladimiru Šebovú a jej trilogiu Insomnia. Je to niečo na štýl Divergent od Veronicy Roth.
    Bianka

Comments are closed.