KNIŽNÍ RECENZE: Jojo Moyesová – Než jsem tě poznala

6

Musím se s Vámi podělit o poměrně čerstvé dojmy z knížky Než jsem tě poznala, od Jojo Moyesové, kterou jsem včera dočetla. Po těch psychologických  a poměrně negativních knížkách (o kterých jsem psala i tady na blogu) jsem si chtěla přečíst něco oddechovějšího, a tak jsem koukala po různých románech, až jsem narazila na spisovatelku Jojo Moyesovou, kterou si oblíbilo i několik mých kamarádek. A musím říct, že přesně takovou knížku jsem hledala!

Knížka je nádherná! Krásně napsaná, napínavá a hodně emotivní. Těch 400 stránek jsem hltala stránku po stránce a měla jsem jí přečtenou za tři dny. Hodně dlouho se mi nestalo, aby se mi knížka líbila natolik, že jsem nemohla ani dospat, jak jsem se těšila, až zase budu číst. A NIKDY se mi nestalo, abych při čtení brečela (a to jsem nebrečela ani u knížky od Johna Greena, Hvězdy nám nepřaly)

Představte si, že příjdete o práci a celá vaše rodina žije z vašich peněz. Nezbyde Vám nic jiného, než si rychle sehnat jinou. Stejně jako Louisa, která našla práci ošetřovatelky s poměrně vysokým platem. Ale jak se říká, nic není zadarmo.

Will byl dříve úspešný, oblíbený, rád si užíval života, cestoval a měl rád adrenalin. Jednoho dne byl na nesprávném místě a skončil na vozíku. A spolu s tím se zhroutil celý jeho život.

Dokáže Louisa změnit Willův pohled na život? Dokáže láska všechno změnit?

než jsem tě poznala

Autor: Jojo Moyes

Originál: Me Before You

Počet stran: 208

Rok vydání: 2013

Nakladatelství: IKAR

Anotace: Louisa Clarková je obyčejná dívka žijící mimořádně obyčejným životem. Má ráda svou práci v bistru, svého dlouholetého přítele a svět, který končí s hranicemi malého rodného městečka. Svůj život by za nic nevyměnila. Když však bistro zavřou, Louise měnit musí. Svět Willa Traynora naopak žádné hranice nemá. Je to svět adrenalinu, velkých obchodů i peněz, svět možností bez omezení. Will svůj život miluje. Když ho však nehoda upoutá na kolečkové křeslo, ví, že už ho nebude moci žít jako doposud.
Jen těžko si lze představit více nesourodou dvojici než náladového a depresivního Willa a jeho novou optimistickou a upovídanou ošetřovatelku Louise…
Romantický příběh o dvou lidech, kteří nemají nic společného, dokud jim láska k nohám nepoloží celý svět. S ním však i otázku, jak vysokou cenu je člověk ochoten zaplatit za štěstí toho, koho miluje.

Jak už jsem řekla, knížku jsme si zamilovala a mám chuť si skočit koupit další knížku od Jojo Moyesové. Je prostě skvělá a opravdu jsem u knížky nikdy nebrečela a nesmála se tolik, jako u téhle.

Knížku jsem dostala k recenzi od e-shopu dobre-knihy.cz , za což moc děkuji. Mimochodem, tento e-shop s knížkami má super soutěž na facebooku, instagramu, a dokonce i twitteru, tak se tam podívejte, stojí to za to 🙂

Určitě si jí přečtěte! Je skvělá. Mějte se krásně, Karolína.

image

6 KOMENTÁŘE

  1. Jéé, tuhle jsem taky četla! Opravdu krásná knížka. Měla jsem ji za pár dní přečtenou. A myslím, že to není poslední kniha od Jojo Moyesové, protože její styl psaní mě prostě baví.

Comments are closed.