KNIŽNÍ RECENZE: Jojo Moyesová – Stříbrná zátoka

2

Lisa, Mike, Hannah a Kathleen. To jsou čtyři hlavní postavy, se kterými se budete v knížce Stříbrná zátoka od Jojo Moyesové setkávat nejčastěji. Já jsem si knížku koupila na základě knížky Než jsem tě poznala, ze které jsem byla nadšená, takže jsem věděla, že knížka bude klasický román pro dívky, nebo ženy.

Chvíli mi trvalo, než jsem se začetla do samotného děje a než jsem si zvykla na to, jak je knížka napsaná. Je totiž psaná z mnoha úhlů pohledu, na což nejsem moc zvyklá a navíc se děj odehrává v zátoce Silver Bay, kde je spoustu delfínů a velryb, což se k žití v České Republice moc přirovnat nedá. A nepomáhalo k tomu ani počasí, protože venku většinou pršelo.

Každopádně je knížka opět moc hezky napsaná, i když není tak šokující, jako knížka Než jsem tě poznala.

O Lise toho ze začátku moc nevíte, jak ale probíhá děj, některé věci vycházejí na povrch a zjistíte, že Lisa to v životě neměla vůbec jednoduché a tak se není čemu divit, že se celé dny nesměje jako sluníčko a víc jí záleží na rodinné pohodě, než na tom, jakou si ten den vezme rtěnku. Mike je úspěšný ve své práci, zanedlouho má mít svatbu a vlastně si myslí, že mu v životě nic nechybí. Až do té doby, než se dostane do Silver Bay na pracovní cestu. Do Silver Bay ale vůbec nezapadá. Ať už je to jeho pečlivě vyžehlenou košilí, nebo skvěle naleštěným autem. Přesto se mu ve skromném hotelu Kathleen (teta Lisy) zalíbí a zjistí, že ve svém životě není spokojený. A navíc ho zajímá, proč je Lisa pořád ustaraná a zamračená.

Hannah je desetiletá dcera Lisy, která si s Mikem má od začátku co říct. Je to tím, že jí Mike občas půjčí notebook, nebo si doopravdy rozumí?

Lise se Mike moc líbí, i přes to, že si to ze začátku nechce připustit. Má to jeden, nebo dva háčky. Mike je zasnoubený a do Silver Bay si nepřijel jen odpočinout, jak si všichni myslí. Je tam hlavně kvůli jednomu velkému projektu.

A jak to celé dopadne? Vyřeší Lisa její několikaleté trápení? A dá se vůbec takové trápení vyřešit? Dají se Lisa a Mike dohromady? To už si přečtěte v knížce 🙂
_DSC3376

Autor: Jojo Moyes

Originál: Silver Bay

Počet stran: 367

Rok vydání: 2015

Nakladatelství: IKAR

Anotace: Lisa McCullenová se nikdy nedokázala odpoutat od minulosti. Ale nedotčené pláže a uzavřená komunita obyvatel australského přímořského městečka jí nabízí svobodu a bezpečí, po nichž tolik touží – když už ne pro sebe, tak pro svou desetiletou dcerku Hannah. Jenže pak přijede Mike Dormer, ubytuje se v rozpadajícím se hotýlku legendární lovkyně žraloků a Liziny tety Kathleen a veškerý klid a mír Stříbrné zátoky a vlastně vše, na čem Lise záleží, je rázem v ohrožení. Tenhle navoněný panák z Londýna chce totiž z hotýlku a zálivu, jenž skýtá útočiště velrybám, udělat prosperující turistické letovisko. A i když je to přesně ten typ člověka, kterého by Lisa měla nenávidět, co nevidět začne ohrožovat i Lisino rozhodnutí znovu se nezamilovat do někoho, kdo si to vůbec nezaslouží..

Pokud jste ještě nikdy nic od Jojo Moyesové nečetli, určitě to napravte, ale přečtěte si nejdřív Stříbrnou zátoku a pak až knížku Než jsem tě poznala, která se mi líbila o kapičku víc.

Mějte se krásně, Karolína.

2 KOMENTÁŘE

Comments are closed.