Tipy na knížky #2

0

Minulý měsíc jsem pro Vás zapomněla napsat knižní tipy za září a tak pro Vás mám o měsíc později knižní tipy za listopad. Přečetla jsem toho poměrně dost, vzhledem k tomu, že čtu jen občas. Buď když jedu autobusem, nebo když mám opravdu klid a občas i před spaním. A i přes to, že bych měla číst knížky do školy, čtu něco jiného. A které knížky stojí za přečtení? 

Knížka „Moje zpověď“ o českých deviantech je za mě číslo jedna. Četli jsme jí společně s Honzíkem a knížka nás moc bavila. Píší jí sami devianti a je v ní několik příběhů. Myslím si, že pokud Vás zajímá psychologie, nebo jste jen zvědavý o čem knížka píše, rozhodně si jí pořiďte. Koupila jsem jí v levných knihách. Psala jsem na ní i podrobnější recenzi, takže pokud chcete, koukněte sem. Tuhle knížku si rozhodně přečtěte!

moje zpověď

Další knížka, která mě zaujala je od spisovatelky Jojo Moyesové. A to knížka Něž jsem tě poznala, která mi vyrazila dech. Je to román, který se mi tématikou opět hodí k mé střední škole, protože jsem studovala zdravotnickou školu. Knížka je ale také o lásce a pochopení. Po přečtení knížky jsem znovu sáhla po stejné autorce, po knížce Stříbrná zátoka, která se mi také moc líbila, ale možná jsem měla přehnaná očekávání, protože Stříbrná zátoka už nebyla tak skvělá, jako knížka Než jsem tě poznala. Obě ale rozhodně stojí za přečtení a doporučuji je někam na dovolenou a nejlépe k moři. Recenze na Stříbrnou zátoku a knížku Než jsem tě poznala už jsem taky napsala, stačí kliknout na názvy.

jojo moyesová

jojo moyesová

A poslední knížku, kterou Vám chci doporučit je z nemocničního prostředí, kde píše sama autorka o tom, co prožila. Jedná se o knížku Mozek v plamenech od Susannah Cahalanové a je šokující. Spolu s přečtením téhle knížky jsem si uvědomila, že moje cukrovka je „nic“, oproti jiným nemocem. Je zajímavé, jak může být člověk při vědomí, chovat se hodně divně a pak si to vůbec nepamatovat. O tom všem a o dalších věcech je takhle knížka, ze které jsem měla nejdřív divné pocity, ale s odstupem času jsem ráda, že jsem jí četla.


_DSC3381

Tak a to je z mých knižních tipů všechno. Teď čtu Stalkera od Larse Keplera a ten je zatím fakt super. Určitě Vám dám vědět, až ho dočtu a vy se mějte krásně a určitě mi dejte vědět, co právě čtete vy. Karolína

knižní tipy